| zickuo a întrebat:

O intrebare pentru fete :
Cat de mult apreciati voi fizicul unui baiat? Hai sa nu o mai dam cu chestii gen :,, Imi place sufeltul lui"...
Sincer!

Deocamdata nu am fizicul deloc de invidiat... Si nu stiu la ce sa lucrez mai mult, fizic sau atitudine.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Ai mare dreptate, prima data fizicul ne impresioneaza, si pe undeva este si normal. Nu uita insa, ca si fetele sunt la fel, adica nu sunt toate foarte frumoase din punct de vedere fizic. Asadar, ai de unde alege, are cine sa te aleaga, daca stii sa fii om.

| zickuo explică (pentru neutrino):

Explica-mi putin la ce te referi prin :,, Sa fii om'', M-ar ajuta mult.

17 răspunsuri:
| JustThat a răspuns:

Prima impresie o lasa fizicul, logic. Dar asta nu inseamna ca atitudinea si comportamentul nu conteaza. Un baiat poate arata ca in revista daca nu are sex-appeal, daca nu stie sa se faca placut si nu stie sa atraga o fata. Trebuie sa existe mereu mister si o aura de "as vrea sa fiu cu tine dar parca n'as vrea" cat sa o zapacesti putin. Apoi sa te implici adica sa fii afectuos, romantic si sa ai grija de ea.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai daca mai dureaza cu aspectul, lucreaza cu atitudinea. Asa o sa-ti dai seama ca pana la urma interiorul conteaza. Nu poti fi frumos daca nu ai nimic in cap si suflet, esti degeaba

| RAY a răspuns:

Eu isi raspund neutru
sa descoperit ca conteaza fizicul, si anume inaltimea
statatul social sa descoperit ca conteaza mult ce posesiuni materiale ai
comportamentul sa te comporti frumos,sa fi dragut,amuzant sa fi un catel de companie sa-i faci toate pe plac apoi sa te insele cu o mie o data
nu stiu ce varsta ai dar ocupate de produs banii apoi de femei,cumparati haine,parfum,du-te la o sala, ingrijeste,fi curat, invata o limba straina zbori din tara asta, pentru o aventura du-te prin cluburi, protejeazate mereu, faza cu sufletrul e vrajeala, in viata asta banii te fac oricine ar spune ca nu e asa, banii sunt dumnezeu pe pamant ai grija de ei, banii sunt cel mai bun prieten

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ai putea invata niste tehnici speciale de mainuit ''sabia''. Ia-l exemplu pe ''Printul'' Cristea. Am inteles ca toate sunt innebunite dupa ce le face in pat, d-aia se si intorc la el facand randu.

| Danysan a răspuns:

Aspect amice. Fata ma! LE doare in cot de patratele tale si comportament daca nu le place de cu arati la fata.Trebuie sa fi pe undeva la mijloc.Insa cu un gram de dibacie poti sa pacalesti o fata frumoasa sa fie cu tine si sa o faci sa tina la tine pentru cum esti tu in interior.Dar in ziua de azi mai rar. Priam oara se uita la tine si sunt putine care se gandesc :Ia ma sa vedem ce scoate asta pe gura si apoi imi fac o parere despre el.

| Happyjump a răspuns:

De fizic te îndrăgostești, dar nu îl poți iubi, aspectul fizic este destul de important, dar degeaba esti frumos daca n-ai pic de personalitate

| piticelm a răspuns:

Trebuie sa fie un echilibru intre aspect si atitudine. Poti fi super urat si sa ai o atitudine perfecta, insa, mai si iesi cu omul pe strada.Dar poti fi frumos si sa ai o atitudine care lasa de dorit.Deci trebuie sa fii pe undeva pe la mijloc. Oricum daca iubesti pe cineva, il vezi cel mai frumos, cel mai destept etc.

| 4343gddhkied a răspuns:

Fizicul pai la prima vedere, da si eu zic ca fizicul e tot ce conteaza si din partea unei fete cat si din partea unul baiat. Doar dupa ce cunosti o persoana poti zice ca o placi pentru "suflet" nu pentru fizic. Atitudinea conteaza, daca ar intra cineva in conversatie cu mine :" Ciao skumpika, te iubesc, esti asja de dragutjza" i-as intoarce spatele si as pleca sau daca ar fi pe vreun site pur si simplu as ignora. Eu zic ca orice fata ar trebui tratata ca o "printesa" (stiu ca vrei sa ma contrazici), dar e alta, cand vine cineva la tine :" Buna, ai putea sa imi zici te rog, cum te numesti " Adica sa o i-a usor. Poate o fata fitoasa cu tiglele cazute, nu ar aprecia, dar una cuminte, devreme acasa, da. Eu zic ca daca ai cei 7 ani de acasa stii cum sa te comporti si sa respecti(apreciezi) o fata, ea o sa te placa oricum. Undeva acolo nu doar aspectul fizic conteaza. Sfatul meu, poti sa mergi la sala, dar lucreaza si la atitudine daca vrei o fata mai sensibila, cuminte :*** Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| 4343gddhkied a răspuns (pentru TuDorEL96):

laughing nu toate! Cu exceptii laughing! Si baieti la fel, care meritalaughing)

| SerenaSmiley a răspuns:

Eu sa iti spun, nu imi plac baietii grasi dar nici cei ca la concursurile de musculatura. Imi plac sa fie slabi si mai mult pe cei cu ceva muschi pe ei.

| Love_Flori_1995 a răspuns:

Iti dai seama ca fizicul e prima chestie pe care o persoana o observa la alta, vrajeala asta cu comportamentu si sufletu si una alta, astea se descopera in timp. Mie de exemplu imi plac baietii mai masivi, sa am pe ce pune mana, gen iti dai seama ca la 1.77 m si 65 de kg nu o sa stau cu un pitic. Dar vreau sa subliniez caaaa fiecare avem preferintele noastrebatting eyelashes! A si tin sa vorbesc in numele tuturor fetelor, ne plac baietii curati si sa miroasa binee laughing ca tot am vazut ca a scris cineva ceva de genu

| irinaC2014 a răspuns:

Un pic de muschi si niste patratele

| anonim_4396 a răspuns (pentru irinaC2014):

Iti dai seama de pleonasm nu? muschi cu muschi. patratelele pana la urma tot muschi sunt.

| irinaC2014 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu i-am accentuat care muschi anume

| BlondaLuiC a răspuns:

Bro'. O fata se uita asa :
1) La fata
2) corp ( majoriatatea adora barbatii/baietii lati in spate si inalti => ai sa nu exageram ca nu trre sa aiba toti baietii de pe lume patratele)