| Anonima123456dd11 a întrebat:

O intrebare prosteasca...dar am văzut si mai rele laughing)
Atunci cand te saruti cu o persoana cu buzele mari e mai placut decat cu una cu buzele mai mici? Adica e altfel senzatia sau n-are legatura?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Senzatia placuta sau nu depinde de mai multi factori, intre care afectiunea, dorinta, emotia, experienta, gustul sanatos al gurii celuilalt, parfumul, timpul scurs - dorul - de la ultima sarutare, si da, intr-o anumita masura si marimea buzelor, in sensul in care se potrivesc cu tine, adica cat si cum le poti cuprinde si saruta mai bine!
Nu uita sa te speli mereu pe dinti si la subtiori, ca mirosul tot in sus vine, si poate strica enorm, "impresia artistica generala".
Success!

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mamaie FiveO, cu doar 2 masculi fiorosi oficiali si cine stie cati neoficiali in plus, la activ, iar a spart bursa!
Asa cevaaa. Ce sa faci, nu se poate abtine sa nu dea cu stangul in dreptul!

| Violleta2022 a răspuns:

Intr-adevar, o intrebare prosteasca!
Chiar ca nu are importanta cat de mari sunt buzele, la sarut.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ma intreb cum poate arata persoana care are atat buze mari cat si buze mici si isi saruta partenera/partenerul cand cu una, cand cu alta, sau cu ambele perechi. thinking laughing

| Anonima123456dd11 explică (pentru corbulalbrosu):

Cred ca m-am exprimat greșit si tu ai inteles ce ai vrut laughing
Off. si de la tine ma asteptam la cel mai bun raspunshee hee

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anonima123456dd11):

Poti fi absolut sigura ca am inteles perfect sensul intrebarii, dar nu m-am putut abtine sa nu postez comentariul in forma prezentata. Revenind la intrebarea ta se poate afirma fara teama de agresi ca :
Placerea oferita de niste ''buzele mici'' dar care in realitate sunt de fapt mult mai MARI si/sau mai bine dezvoltate in comparatie cu labiile care sunt considerate ca ar reprezenta marimea ''normala'', in timpul sexului orala (a cunilitiei) ofera partenerului de sex si placeri dar si satisfactii de regula foarte intense. big grin

| Andreeush a răspuns:

Probabil e o diferență.

| Paul754880338 a răspuns:

Senzualitatea este un cumul de factori perceput usor diferit de fiecare in parte, printre care se numara marimea si forma buzelor desigur. Deci este foarte posibil sa o diferenta.

| Anonima123456dd11 explică:

Ps prin "buze" eu ma refeream chiar la buze...nu era sens figurat