| ELU a întrebat:

O iubesc dar nu putem fi impreuna.ma gandesc doar la ea. cum as putea sa o uit?

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Nu o uita.
Lupta pentru ea, daca merita si iti doresti cu adevarat sa fiti impreuna.

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

As putea sa caut sa-ti dau tot felul de explicatii si sfaturi, dar, daca reducem totul la "cum...", atunci raspunsul este la fel de scurt: "iubeste si tu pe alta".

| mona a răspuns:

Ocupa-ti timpul cu altceva, iei cu prietenii, gaseste-ti alta, cu timpul o vei uita

| darrio2007 a răspuns:

Ea te iubeste? Sau doar tu?

| ELU explică (pentru darrio2007):

Nu stiu daca ea ma iubeste sau doar eu pe ea. mi-e teama sa o intreb o cunosc de 5 ani am fost 4 ani colegi si de 2 ani ma gandesc la ea in fiecar zi.

| darrio2007 a răspuns (pentru ELU):

Ar trebui sa afli asta intreband-o.Nu poti sta asa la nesfarsit.Doar cu gandul la ea.

| RockTheNation a răspuns:

Nu poti. stiu ca e greu dar asta e. M-am despartit si eu de o fata (perfecta pentru mine ) si nu pot s-o uit. Am mai avut relatii dupa aceea dar tot la ea ma gandeam... Incearca, nimic nu e imposibil happy

| h3r a răspuns:

De ce nu se poate?
Până nu accepți într-adevăr că nu este pentru tine, atunci nu vei începe s-o uiți.

| Dariusuu a răspuns:

De ce nu?

Dacă chiar nu te place, uit-o.

Viața merge înainte.

| paceandlove a răspuns:

Aceasta problema o am si eu, il iubesc dar... nu se poate, am un prieten bun care pe zi ce trece ma ajuta sa uit

Răspuns utilizator avertizat
| tracicus a răspuns:

Puteti fi impreuna, cine zice ca nu puteti, ai incredere in tine.

| alinike2 a răspuns:

Gaseste alta. Frate si eu am trecut exact la fel si apoi mi-am dat seama ca nu ma merita si am inceput sa ma uit si dupa alte fete. In cele din urma mi-a trecut. Viata merge inainte Mai sunt fete

| dariana17 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate.Majoritatea avem deceptii in viata si persoane pe care nu le putem uita ani buni, incearca sa iti indrepti atentia spre o alta persoana si vezi ce iese.Macar incearca si nu te lasa cufundat in trecut pentru ca nu vei trece niciodata peste

| ELU explică:

Am trecut peste toate si i-am spus. dar se pare ca nu ma poate vedea mai mult decat pe un amic.mi-a mai spus ca are prieten dar si ca stie ceea ce simt pentru ea de acum 2 ani cand a inceput totul. sper sa ramanem amici si poate ( sa ajute Dumnezeu ) intr-o zi sa fim impreuna. multumesc pentru raspunsur si incurajari. poate daca nu erati voi nu as fi reusit sa ii spun.

| Agueroo a răspuns:

Petreceti timpul cu oamneii cu care te fac sa te simti fericit, cauta si alta fata pentru ca nu este sigura fata, si o sa vezii ca, in timp veii uita de eawinking