| ingerassecret a întrebat:

Cum as putea sa uit prima iubire? desi a trecut ceva timp inca il iubesc si ma gandesc tot timpul la elsad

13 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Prima iubire nu se uita niciodata...
Va ramane intr-un coltisor al inimii! Dar asta nu a impiedicat pe nimeni sa iubeasca pe altcineva, sa fie cu altcineva, esti inca mica presupun, capu sus ai toata viata inainte!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Trebuie sa dai sansa altui baiat sa fie cu tine si sa nu ii spui cum era fostul si cum e el si cu timpul vei trece peste; sunt sigur ca sunt cativa baieti care ar vrea acum sa te stranga in brate, dar tu nu ii iei in serios si te gandesti numai la fostul care si-a refacut viata de mult, poate nici n-a fost afectat

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Prima iubire nu se uita niciodata! Doar timpul te poate ajuta la capitolul asta. Mereu vei simti ceva pentru el. Cu timpul, vei cunoaste pe altcineva si vei vedea ca vei incepe sa tii la persoana respectiva. happy

| DarkTheory a răspuns:

Gandeste-te ca tu nu esti vinovata, si tot ce s-a intamplat nu e din cauza ta, fi orgolioasa, si gandeste-te doar la tine, DOAR la tine! E cel mai dureros lucru stiu, dar nu vei putea toata viata sa plangi dupa o persoana care poate nici nu a tinut la tine oh go on

| zurick a răspuns:

Prima iubire nu se uita niciodata.Cred ca totul va fi trecator, dar n-o sa o poti uita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Oricât te-ai strădui, prima iubire n-o vei uita niciodată!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred jn aceasta doctrina: prkma ihbire nu se uita niciodata. De ce?! De acolo pleaca prima untalnire cu amalgamul de trairi: iubire, suferinta, lacrimi, efervescenta si tot asa. In cazul tau, nu te forta sa l uiti. Aprecieaza momentele placute. Uneori ne este dat sa traim prima iubire pana la adanci batraneti, sau nu. Dar tot ce ne ramane este sa invatam sa apreciem si momente bune si mom grele. Fii cu. Prietenii tot timpul iesi in oras, fa ti de lucru...la un momentdat se va dilua si amintirea lui.

| marianamay a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie acelasi lucru si iti spun ca este doar ceva trecator.Asa eram si eu ma gandeam la el tot timpul,credeam ca, ca el nu mai este nimeni, ca nimeni nu mai are zambetul lui, ochii, gura..mai multe.Este doar ceva trecator pentru ca tu acum esti singura banuiesc, nu ai un iubit si vei vedea ca mai devreme sau mai tarziu vei da de un baiat care te va face sa nu te mai gandesti la el, va fi la fel de bun ca prima ta iubire sau poate chiar mai bun si vei fii foarte indragostita si fericita alaturi de el.Mult succes in dragoste! Pupici :*

| Rooksee a răspuns:

Cam greu. Nu o sa uiti numai ca sentimentele or sa treaca. Or sa treaca facandu-ti noi iubit, nemaigandidu-te la acest lucru, etc.

| AlleAlllexandra a răspuns:

sad Si eu trec prin acelasi lucru si efectiv nu stiu ce sa mai fac..PRIMA IUBIRE NU O VOM UITA NICIODATA.din pacatecrying

| simonafrumoasa a răspuns:

Doar dragostea adevarata.Ai inteles tu.

| SmileXdLove a răspuns:

Prima iubire nu se uită NICIODATĂ.winking

| ezoasiezoasiezoasi a răspuns:

Pfffff... Nu ne-ai zis varsta sau ce fel de baiat este EL. In opinia mea, prima dragoste ramane nemuritoare si mereu inocenta. Ati fost vreodata impreuna? happy Eu zic sa te reorientezi. Nu neaparat spre un altul, ci spre alte ganduri, activitati. Ocupa-ti timpul astfel incat sa nu dai ocazia gandurilor, ideilor stupefiante, fulgeratoare sa-ti strapunga ca niste sageti subconstientul. Dar, sa nu il uiti nici de vei putea! Pastreaza-l undeva, in adancul inimii tale. Consoleaza-te uneori cu asta! :*