| ZapaciLaa a întrebat:

O poveste ffff... incurcata.Deci:
Am un coleg care ma place de mai mult timp(Mada), de prin clasa 1(mi-a recunoscut si stiu foarte bine asta). Dar faza e ca el a avut o iubita(Carla, de care s-a despartit acum 2 saptamana. Culmea e la noi la scl si e si cu un an mai mare ca el laughing ) care in trecut a fost o prietena buna de-a mea, dar nu am mai vorbit un timp.
Mie mi-a placut de un alt coleg(Tavy) de la noi din cls care acum e cu o fata(Sabrina), care e prietena cu Carla si e si colega ei. Sabrina mi-a spus intr-o zi ca se zvoneste prin scoala ca mie mi-ar placea de Tavy, dar nu mai imi place de el acum. Iar Carla, intr-o alta zi, nu stiu ce a apucat-o, dar mi-a zis ca se zvoneste prin scoala ca mie mi-ar placea de Mada. I-am zis ca NU. Apoi ea mi-a zis sa nu mint ca toata scoala stie asta. Apoi din cate am inteles eu de la ea, Mada s-a despartit de ea pentru. mine, ceea ce cred eu, e adevarat. Mada acum cateva saptamani am auzit ca i-a spus ceva colegului de banca: Ba, stii cum facem? Eu ma combin cu Ana(eu) si tu te combini cu Bianca(colega mea de banca), el fiind atunci despartit deja de prietena sa.Mada a lipsit de la scoala de saptamana trecuta si azi a fost prima zi cand a venit si deja se comporta ciudat. Dar l-am intrebat:
De ce te-ai despartit mah de Carla?
Mada: Dar ce m-am despartit eu de ea? Cand?
Eu: Nu fa pe prostu, tu crezi ca nu stiu?
Mada: Bine dar tu de unde stii?
Eu: Pai si de la Carla si de la o colega de a ei.
Mada: Aaa bine.
Azi cand nu prea eram atenta la ore, stateam pe spate pe scaun si ma uitam pe pereti, cand deodata, spune el ceva colegului de banca. Eu n-am auzit cand a zis, eram in lumea mea cum sa zicem laughing. Colega mea care ii asculta pe cei 2 mi-a spus ce i-a zis Mada colegului de banca:
Sa vezi ca ma combin cu Ana sa vad si eu cum se comporta intr-o relatie si cat de bine se pricepe la sarut(etc).
La care colegul lui: Dar de ce nu te combini cu Bianca?
Si Mada: Nu mah ca aia e o isterica! laughing))).
Intrebarea mea e: Credeti ca a zis asta in gluma doar ca sa aud eu sau chiar vrea sa se combine cu mine? Dar oricum am sa intru in jocul lui sa vad cum se comporta si elhee hee

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Doar el stie daca a spus in plan gluma sau vorbea serios, tu lamureste-ti ideile vorbind cu el si apoi decizi ce vrei sa faci in continuare.