| AOD a întrebat:

O poveste lunga dar, voi incerca sa o scurtez.Deci totul a in ceput acum 9 luni cand m-am indragosti de un baiat din scoala mea mai mare cu un an.Acest baiat il plac pana in ziua de azi. Dar acum patru zile un baiat de la mine de la bloc care imi e prieten de mic ma pupat pe gura. Pur si simplu eram comfuza. Pupicul lui ma indus in eroare.Sa le dam un nume primul care il placeam sa ii zicem "X". Si celalalt "Y". Ma rog. Acum X, vorbeste tot timpul cu mine pe mess, afara sau unde ma vede. Ii spune unui baiat ca nu ma place, acela fiind cel mai bun prieten al lui dar ochii lui imi spun altceva.Ma priveste sclipitor.
Azi am iesit afara cu gasca mea printre care e si X si Y.Am vrut sa il fac gelos pe X. si stateam langa Y si il lasam sa ma ia in brate si tot ce vroia.Era cam incruntat. Apoi am jucat un joc la care trebuia sa alegi o persoana. Eu l-am ales pe X iar Y s-a suparat pe mine si a plecat. Ce credeti ma place X? Dar Y?
Tin si la Y da pe X il iubesc. Dar vreau sa simt si atingerea lui Y. Dar daca ar face asa X ar fi super.Il iubesc :X
Ajutor plz dau fundita celui mai bun raspuns:X

Răspuns Câştigător
| Baby a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic. X a prezentat vreun interes pentru tine pana acum? adica ti-a dat semne ca te place? poate ca a observat ce se intampla intre tine si Y si e gelos cu toate ca poate nu vrea sa fie cu tine...
eu zic sa incerci cu X. daca nu mergi, mereu iti ramane Y, si daca Y se supara explica-i ca tii la X de foarte mult timp si vrei sa incerci. Daca te place cu adevarat o sa ii traca repede supararea.
Eu nu stiu ce sa zic despre Y. Intreaba`l ce simte pentru tine, pe fata, fara ocolisuri.si pe celalalt la fel. dupa aia depinde de tine.depinde pentru care ai sentimente mai puternice. Evalueaza situatia.gandestete cu cine ai sanse sa ramai, ce fel de pers este X si ce fel este Y, daca este un "gagicar" vreunu dintre ei, atunci no sa aveti o relatie de lunga durata...si sunt sigura ca nu vrei sa se foloseasca de tine.
Sfatul meu: intreabai ce simt pentru tine, undeva unde sunteti numai voi doi...si daca incearca sa te sarute fara sa iti raspunda sau daca pare sa ezite unu dintre ei. eu zic sa nu risti si sa suferi dupa aia. Sper sa iti fie de ajutor sfatul meu. Te pup:*

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Simplu, dă-te tu la X şi gata.
Oricum, e cunoscut faptul că femeile nu prea ştiu ce vor.
Totuşi, aşteptând ca Y să se dea la tine,... s-ar putea să nu se dea niciodată.
Noroc!

| Dizzydizz a răspuns:

Fii cu Xlaughing

daca il iubesti asta trebuie sa faci

si evita l pe y

| irina20 a răspuns:

Amandoi te plac.Problema e pe care din ei placi tu?
Alege 1 dintre ei si atat.Nu mai face chestii de genul, cu gelozia, ca-l ranesti mult pe cel caruia ii acorzi atentia"falsa". Bafta!

| Duhovnicul a răspuns:

M-am prins, asta e ecuatie cu 2 necunoscuti. Faptul ca femeile nu prea stiu ce vor de la viata nu e tocmai un lucru nou, tu din cate vad aici esti total depasita de situatie si habar nu ai sa distingi concret sentimentele pe care le ai fata de fiecare baiat. Il iubest pe unu din ei, dar tii la celalalt, iti place cum unul din ei te saruta, de celalalt iti place cum te atinge... pfff. Da si tu cu banu`, cap sau pajura.

| Mirela a răspuns:

Pai date pe langa X nu pe langa Y lasa orgoliul, nu-l fa gelos pe X ki posibil sa. l pierzi!

| AOD explică:

Nu mai ideea e ca decat Y se da la mine... Dar X nu si eu as vrea :Xlaughing
ideea e ca nu stiu ce sa fac si nu am curaj sa ii zic lui X ceva

| imyourdestiny2 a răspuns:

Mai bine ai fii cu Y, degeaba spui ca tii la x dar el tine la tine? ti-a spus vreodata ca vrea sa fie cu tine? daca da...cu care crezi ca te-ai simti mai bine? care dintre ei crezi ca tear iubi asa cum esti? cred ca Y te cunoaste mai bine decat X, nu? si ai un pont sunteti prieteni deja e in gasca ta.in schimb cu x e mai greu nu sunteti pr.ca sa incepeti o relatie trebuie sa fiti mai intai prieteni si apoi iubitiwinking. mai bine Y, doar nu o sa il astepti toata viata pe x nu? sa vada x ce a pierduthappytongue

bafta!

| anna_7069 a răspuns:

Poi`... X nu cred ca te place. dk te placea eu zic ca iti zicea`... Y da`, te place. cu sigurantsa`batting eyelashes. dk zici ca iti plac atingerile lu` y, eu zic sa te combini` cu el.; d parerea mea`. si asa ai sa scapi de,, iubirea" pentru x. :p

| dyan a răspuns:

Eu cred ca amindoi te iubeste foarte mult.Intr-o zi ei pe amindoi de o parte si vb cu ei si vei afla care te iubeste mai mult. cu acela te vei intilni.