| Bya132 a întrebat:

Deci sunt comfuza.straight face

Eu plac un baiat foarte tare si el pe mine, problema este ca, eu ies mai des afara cand sunt la bunicii mei si ei nu accepta sa am un prieten, sau sa vorbesc cu baietii.Ba mai mult, bunicul mi-a zis ca pana in 20(doua zeci) de ani sa nu am un iubit.straight face

Mama mi-a zis sa nu ii bag in seama, dar nu pot crying. Ce sa fac ca sa nu observe daca sunt cu cineva? Sau ma rog, nu vreau sa vorbesc cu el despre baietistraight face cred ca asa as manca bataielaughing. Va rog, funda!

Răspuns Câştigător
| Alynutzaaa a răspuns:

Poi in acest caz nu ai alta modalitate decat sa-l 'mintzi' intr-un fel pe bunicul tau, sau daca suna mai bine sa-i ascunzi adevarul! Ce poti insa sa faci pentru a nu aparea certuri si discutzii neplacute intre tine si iubitul tau e sa-i explici lui situatzia deoarece s`ar putea sa iti ceara sa va intalniti exact in momentul in care tu nu ai putea sa le explici bunicilor tai de ce vrei sa iesi afara! El trebuie sa te inteleaga!

Probabil acolo la bunici ai si prietene, le poti ruga sa vina la tine ( acasa la bunicii tai ) si sa petrecetzi catva timp acolo dupa care sa le spui ca iesitzi putin sa va plimbatzi ( nu e un lucru foarte frumos, insa poate da roade )! Iesiti impreuna cu fetele afara, apoi fiecare merge pe drumul sau : tu la prietenul tau, iar ele unde vor!

Daca te intelegi bine cu mama ta, i`ai putea explica situatzia, bunicii au ramas la moda de pe vremea tineretii lor, iar mama ta iti poate lua apararea in sensul in care faptul ca ai un prieten sa fie secretul vostru astfel incat atunci cand vei avea nevoie ai putea apela la ea!

Incearca sa fi mai atenta si cu discutziile la telefon in fata bunicilor tai sau sa fi atenta la cei din jur, deoarece sunt persoane care te`ar putea da de gol!

Intradevar relatzia va continua sa fie o relatzie pe ascuns si va atrage dupa sine mai multe responsabilitatzi, insa daca va iubitzi totul poate ramane micul vostru secret!

PS: Iubitului i`ai putea explica ca daca nu vrea sa te piarda e mai bine sa nu afle bunicii tai, sa-i spui ca nu trebuia sa o ia in nume de rau, ca nu au ceva de a face cu persoana lui ( cu persoana iubitului tau ) ci pur si simplu sa ii explici ca nu ar accepta sa ai aproape un baiat, indiferent care ar fi acel baiat si relatzia voastra s`ar putea destrama!

6 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Deci, intr-adevar esti "comfuza"!

| Sakura_1833 a răspuns:

Pai gaseste un loc langa o prietenena sau ceva ca sa iti asiguri alibiul adica,, merg la...prietena mea,, apoi mergi acolo si intalnestete cu el
fara sa observe cineva in afara de prietena ta careia...sa ii spui ca daca cineva din fam ta suna sa zica ca esti la ea doar ca esti la baie...si alte scuze

| Mariaa20 a răspuns:

Pai evita faptul de a intra in subiectul iubiti.
Comporta-te normal.ca si cum ai fi liberaa
Si cand vei iesii afaraa atunci iti poti vedea iubitul.

| xBebelushax a răspuns:

Pai... ori urli pe ei sa te lase in pace, dar daca sunt severi iti iei cafteala sau... te intalnesti in secret cu elhee hee daca te intreaba unde te duci zici ca te duci cu o fata nujh unde.oh go on

| Adee_3978 a răspuns:

Ma nu e neaparat ca ei sa stie big grin
Nici pe mine nu ma lasa ai mei sa am un iubit dar am avut pana acum multi big grin
Ideea e ca trebuie sa stii sa ascunzi lucrurile
sa nu`ti lasi messul deschis chiar daca te duci la baie sa iti tii telefonul dupa tine mereu sa nu te conduca acasa sa te ascunzi de anumite persoane care crezi ar putea sa vb ca ai tai
si tot asa
mult noroc

| kidoolove10 a răspuns:

Nus nu trebuie sa ii bagi in seama si sa le zici ca la doua zeci de ani? adica asa era p vremea voastra si nu acum