| aADI a întrebat:

O poveste, probabil tristă, probabil nu, suficient de lungă, apreciez că ai dat click pe intrebare. De la 16 spre 17 ani am inceput să-mi dau interes ca să am și eu o iubită, toate bune și frumoase am găsit-o in parc fata era ok, dar nu o iubeam, am zis ok, am trecut tot așa la o altă fată și nici pe aia nu am iubit-o. Deja am 18 incepea presiunea psihică deja, visam o grămadă, făcând pentru prima oară sex etc. Eu eram timid acum is vindecat de așa ceva, am inceput să-mi caut eu fetele nu ele pe mine, totul bun, am găsit am stat intr-o relație 2 luni ( record wow) cu ea am avut primul contact intim cu o fată, ne excitam (zic intr-un mod frumos să nu scriu cuvinte gen m*uie) dar totuși sex nu am reușit să fac ( o dată am avut ocazia dar din panica, stres am evitat, a incercat ea dar degeaba nu mi s-a sculat, a zis că e totul ok, să nu-mi fac griji e perfect normal pentru prima oară, m-a iertat dar după o săpt s-a drogat, s-a apucat grav de băutură am incercat să o ajut și pe urmă a inceput să umble cu băieți drogați și am lăsat-o baltă) Next, m-a găsit o fată in parcare, eram cu mașinuța ( eu is pasionat de așa ceva, mai ales de motociclete le dețin pe ambele și îs viața mea) o fată mititcă dar de vârstă cu mine, frumușică, nebună la fel ca mine. In seara aia am și plimbat-o cu mașina, vorbeam doar de mașini, moto și pentru ea acestea is pasiunile, dar intr-o zi i-am spus că o iubesc, o ador și m-a lăsat intr-un seen direct, repede a schimbat subiectul după o săpt a umblat cu un tip care-l cunoștea de 3 zile, urât și țăran, și pe urmă vine ea la mine și imi spune, ce drăguț sun, că sunt cel mai bun prieten al ei, Eu eram gen: wtf, s-a despărțit de ăla a venit la mine vobeam, dar doar mă chinuie emoțional, eu o iubesc o ador, dar ea doar să mă chinuie, ii spun :te iubesc peste 2 zile repede își găsește toți proștii, peste 2 săpt se desparte de ei. Eu nu inteleg cum poate să fie așa, ea nu merită așa ceva, i-am spus dar nu intelege. Intre timp am mai fost cu fete dar nu mă pot indrăgostii, ori n-am găsit fata perfectă, ori habar n-am, singura fată la care am spus din inimă: te iubesc este tipa care mă chinuie psihic, am o grămadă de amintiri cu ea, o grămadă de intâmplări, cu motorul, mașina foarte plăcute. Acum am 19 ani, anul ăsta merg pe 20 și țin să cred că nu-s în stare să mă îndrăgostesc de cineva. Și la mine partea cu sexul e ceva diferit, sunt virgin, puteam să merg la curve de la 16 ani, nu e stres de asta, dar eu vreau să fac cu cineva pe care chiar o ador. Oi fi eu de modă veche, habar n-am, uneori mă deranjează că-s așa mai sentimental și că toți deja de la 14 ani nu mai îs virgini și mna, mă simt downgradat. Is un băiat ok, glumeț, am atitudine deci nu-s handicapat de nație să zic direct. Doar că n-am noroc cu fetele dude. Ce ar trebui să schimb, ce ar trebui să fac, sunt și la facultate, anul 2 ( da 19 ani anul 2, m-am grăbit cu școala, cel mai tânăr laughing ) Am nevoie de niște sfaturi pentru starea pe care o am ( feeling ciudat) Nici nu mai vorbesc cu nici o fată, am pus pauză deja de o lună jumate, nu mai am chef, îs terminatpsihic cu așa ceva. Bine a zis ăla: Nimic nu te fu.e mai mult decât femeia. Apreciez că ai citit, mersii mult omule, sper să ai un sfat și să-l răspândești mai jos, tinere cavaler. Again mersii.

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

În episodul 3, tipa s-a apucat de droguri că nu ți s-a sculat?

| aADI explică (pentru LoveSleep):

laughing probabil, nu am primit un răspuns in legătura acelui fapt

| anamaria82726 a răspuns:

Ok nici nu stiu ce zic dar nu o sa ma refer la partea cu sexul, doar la relatie. sunt unii care incearca sa-si faca o relatie dar poate nu e momentul. Mi se pare ca te maturizezi putin altfel decat ceilalti. Din dorinta ta asta mare sa iti faci o relatie probabil ai luat niste decizii gresite. In plus in ziua de azi nu ai tu o problema. E greu sa ti faci o relatie fiindca mai nou tuturor li se pare misto sa se duca la prieteni si sa anunte ce au fwtwt sau sa insele si sa rada de respectivul cu fetele. Eu sunt fata si mi-a fost si mie aiurea o perioada fiindca nu mai gaseam baieti ok si stiam ca era vina mea fiindca ma cuplam cu oricine mi se parea okay...dar eram mai mica si inteleg ca vrei o relatie fiindca nu ii chiar fain sa fii virgin la 19 ani dar eu zic sa nu mai stai chiar cu oricine doar din dorinta de a avea o relatie

| aneemaryy a răspuns:

Wow! I'm shocked! Nu de faptul ca esti virgin, virginitatea ti-o definesti singur. Sunt fete care practica anal sau oral, numai ca sa ramana virgine. Pot sa incerc sa-ti dau un mic sfat, apuca-te de un sport. Cat despre fete, o sa vina ele cu gramada, o sa vezi tu.