| aleeB a întrebat:

O prietena buna de-a mea din scoala, Madalina a fost cu un baiat de la mine din clasa, Bogdan [suntem colegi de 11 ani]. El marti s-a despartit de ea, si imediat a venit la mine sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el. Eu i-am spun nu, deoarece il iubesc pe cel mai bun prieten al lui, Dani, si pentru ca nu am vrut nici ca Madalina sa se supere pe mine. Marti seara am reusit sa imi fac curaj sa ii spun lu Dani ce simt pentru el, si mi-a spus ca sunt o fata frumoasa si desteapta si ca si el ma place. De marti Bogdan m-a intrebat zilnic de ce nu am vrut sa fiu cu el.Problema acum este ca desi Dani mi-a spus ca ma place nu cred ca ar vrea sa fie cu mine din cauza lui Bogdan.nu stiu ce sa fac, cum sa ma comport cu ei.nu stiu ce sa mai cred. va rog ajutati-ma sad

Răspuns Câştigător
| aliybella a răspuns:

Spune-i lui Bogdan ca nu-l placi ca il placi pe prietenul lui Dani si ca nu ai putea sa ii faci rau Madalinei punandu-te cu el mai ales ca nu-l atragi. Vorbeste si cu Dani zii ca ai vrea sa fiti impreuna si ca nu-l placi pe Bogdan, ca nu are nicio sansa la tine sau pune-i fata in fata si vorbesti cu amandoi deodata ca sa nu mai fie nicio problema mult succes

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

din respect pentru prietena ta nu te cupla cu Bogdan ,cred ca vrea sa o faca geloasa pe Madalina si sa bage cearta intre voi , Dany are prietena ? daca nu tatoneaza terenul ,spune-i lui Bogdan ca sa te lase in pace ,dupa ce nu mai esti deranjat de B intra in vorba cu Dany mai mereu si cauta sa intelegi ce anume ai place ,poarta conversatie cu el depre ce il intereseaza si asa il atragi catre sufletelul tau scump si drag

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

din respect pentru prietena ta nu te cupla cu Bogdan,cred ca vrea sa o faca geloasa pe Madalina si sa bage cearta intre voi, Dany are prietena? daca nu tatoneaza terenul,spune-i lui Bogdan ca sa te lase in pace, dupa ce nu mai esti deranjat de B intra in vorba cu Dany mai mereu si cauta sa intelegi ce anume ai place, poarta conversatie cu el depre ce il intereseaza si asa il atragi catre sufletelul tau scump si drag

| aleeB explică:

Bogadan mai mult de asta a vrut sa fie cu mine, sa o faa geloasa pe Madalina, iar pe Dani il cunosc foarte bine, suntem ca si fratii, stiu totul despre elhee hee.

| aleeB explică:

Si nu ii pot spune lu Bogdan ca nu imi place deloc de el, suntem prieteni buni si nu vreau sa il pierd de tot.

| Foerman a răspuns:

Eu unul zic ca nu pierzi absolut daca incerci. Danii daca te place automat vrea sa fie cu tine si lasa-l pe bogdan ca ii trece.repet : nu ai nimic de pierdut