| ktyk226 a întrebat:

O sa va povestesc pe scurt, că e un adevărat roman de dragoste rolling on the floor)))

M-a lovit prostia și m-am combinat cu fostul iubit al prietenei mele, el i-a zis clar că nu mai sunt împreună dar ea o ținea pe a ei și na.
Mare război ce a fost între mine și ea și de fiecare dată când suspectam că vorbește cu ea făceam o criza de gelozie și na.
Eu îl iubeam mult și gen, totul era perfect.
Am fost împreună luni bune dar de la un timp ne-am răcit puțin și nu înțelegeam de ce.
Intr-o sâmbătă m-am gândit și eu ca tot omul sa merg la magazin, peste drum cum zice romanul
Și pe cine credeți că am văzut? Pe el și pe fosta lui de mână!
Am crezut că pica cerul peste mine, eram neagra de furie și ura!
Dar am tras aer in piept și am trecut indiferenta pe lângă ei.
După o lună am aflat că s-au logodit și pot zice că anul ala in care îi vedeam aproape zilnic a fost cel mai oribil an posibil.
Am stat, am plâns zile și nopți și am jurat că o să îl aștept și ani chiar dacă mi-a făcut ce mi-a făcut.
Îl iubeam și încă îl iubesc prea mult.
O sa sar peste câteva chestii și momente (-am inceput sa ne dușmănim oribil de tare, certuri, scandaluri)
Acum o lună jumate s-au despărțit și cam acum 3 și ceva săptămâni mi-a scris sa ne vedem dar am refuzat și i-am zis că nu vreau sa repetam istoria.
Acum 2 săptămâni mi-a scris iar și am acceptat, a fost foarte drăguț cu mine dar s-a schimbat complet, nu mai e omul pe care l-am cunoscut, de două săptămâni vorbim zilnic la telefon când e in pauza la lucru și când iese de la lucru ne vedem și ieșim și când plec spre casa până seara târziu vorbim la telefon.
Prietena mea cu care merg zice că nu a văzut niciodată o așa conexiune intre doua persoane.
Suntem foarte apropiați și gen nu pare că am fost vreodată certați sau dușmani de vreo 4 ori era cat pe ce sa ne sărutăm, in preajma lui sunt inca un copil și am nevoie de sfatul vostru, sa mă impac cu el? Sa ii dau o a doua șansă? Merita?

Acum, amândoi suntem mai maturi și mai cu capul pe umeri, amândoi ne-am schimbat supper mult și gen, sunt conștientă că dacă îmi mai greșește o data sau așa o să sufăr și mai mult și dublu.
Am nevoie de ajutor va rog frumos, un sfat orice.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Nu merita. A alergat de la una la alta. Tu i ai facut prietenei tale ceea ce nu se face niciodata daca ai principii iar el a ales o tot pe ea fara sa te anunte macar. Un om fara principii si caracter. Iar fata aia alta proaata ca a acceptat rahatul asta, din orgoliu probabil l a vrut inapoi, ca dovada ca ei nu au rezistat, de fapt nu l a iertat niciodata. El nu te a iubit, nici pe ea,, doar v a ranit si a fost nehotarat.
Pentru ce sa o iei de la capat? Esti rezerva lui? Chiar nu mai exista alti baieti pe planeta asta? Nu e deloc roman de dragoste ce ai povestit, e doar o telenovela ieftina despre femei si barbati slabi care se incurca intre ei in in acelasi cerc vicios. Daca prietema ta de acum s ar combina cu el, dupa ce voi va desoartiti ti s ar parea normal? Intre prietene fostii nu au ce sa caute, sunt destui barbati,, astea sunt reguli nescrise pentru oameni cu respect de sine si cu valori. Eu zic sa nu te impaci cu el, nu cred ca o sa iasa ceva bun, adica nu cred ca o sa tina in timp, nu cred ca oamenii se schimba chiar asa. Poti incerca, poate e mai bine, adica poate il lasi tu de data asta fiindca eu nu cred ca il mai iubesti doar ca nu iti dai seama.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce ajutor ai tu nevoie?
Un curvar ramane curvar pe viata si daca te-a inselat si pe tine si pe prietena ta, o va face in continuare si cu altele, ca nu da nici o ceapa degerata pe nici una din voi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic să dai cu banul.

| paul123paul123 a răspuns:

Cauta-ti un sot. Un sot nu ar face asa ceva.