| AnaDbv a întrebat:

Oameni buni, va cer din nou ajutorul, sunt indragostita, iubesc un om din clasa a 6 -a acum sunt in clasa a 12, am fost impreuna cand eram mici dar stiti voi...am gresit, i-am spus ca nu vreau sa mai fim impreuna, nu am stiut ce a fost in capul meu, STIU DOAR CA L-AM RANIT. Acum sunt sigura ca ii pasa dar nu la fel de mult cum imi pasa mie, nu imi arata si nu imi da atentie mereu...dar de fiecare data cand avem ocazia, o face! Stiu ca e schimbat, ca nu mai poate sa tina la mine. Dar tocmai asta e faza, eu vreau sa il ajut sa isi recastige atat increderea cat si sentimentele fata de mine. Sunt disperata pentru ca il vad in fiecare zi dar nu il pot avea in brate, nu pot decat sa ma gandesc non stop la el si sa nu ii spun, pentru ca o stie, si deja il sufoc cu asta. Ce sa fac?! Mai mult de atat, vine revelionul si mergem la el acasa multi prieteni, cum credeti ca ar trebui sa actionez? Va rog mult daca ati trecut prin asta, sfatuiti-ma si pe mine! multumesc mult!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Iti vei da seama pe moment in functie de cum se va comporta cu tine. Ofera-i o noapte de neuitat, as fi darul cel mai minunat indiferent de ce va urma. Asculta-ti inima, lasa acasa ratiunea.

| Lawliet14 a răspuns:

Cum? Il tragi deoparte si ii spui ceea ce simti pentru el.

| Hakuouki a răspuns:

M-am plictisit.

| Otto2014 a răspuns:

Il lasi, cauti altul.

Răspuns utilizator avertizat
| Shontellle a răspuns:

Bai e aiurea faza cu revelionul.Am trecut prin asta si stiu exact cum te simti,cel putin eu nu am avut niciun ajutor din partea nimanui,am trecut singura prin asta si desigur foarte greu.Dar iata-ma din nou cu zambetul pe buze! Eu am sters tot, absolut tot ce tinea de el.m-am pus cu capul pe perna si plangeam, am varsat mii de lacrimi incercand sa mi gasesc un raspuns pentru problema care s-a intamplat, m-am invinovatit pe mine, am fost cu moralul la pamant saptamani bune.In momentul in care ii auzeam numele imi aminteam de el cu drag..si inca o fac, dar nu mai plang.Stii cum e, nu abuza de ospitalitatea unui om, asa e si cu prietenia. daca simti ca celalalt te respinge, pleaca, doar pleaca.Gandeste-te ca intr-un final va fi bine, dar cel mai important nu-i arata lui ca te doare.