| D1998 a întrebat:

am nevoie urgenta de ajutorul vostru.Am de ales intre doi baietii.X care sunt cu el de 5 luni si care ma ranit cam mult in trecut jucandu-se cu mine si alta fata. iar acum imi vorbeste rece e nepasator si nu prea cred ca mai tine la mine [dar eu da] si Y care a fost prima mea dragoste in clasa 1 laughing mereu mi-a palcut de el dar acum sunt indragostita rau de tot de el, de cate ori il vad imi vine sa ma duc la el si sa il sarut, nu ma lasa in pace vine in fiecare paula la mine si ma ia in brate si incearca sa ma sarute dar eu il resping pentru ca exista X in viata mea.Chiar nu stiu ce sa fac, pa care sa il aleg.prietenele mele imi spun sal aleg pe Y pentru ca X mi-a gresit de prea multe ori. funda pentru cel mai bun raspund

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Cred ca toti cei de aici stim ce ai vrea dar ai vrea si parerile noastre.
Deci ce fata ar sta cu un baiat nepasator si rece? Asta daca nu e materealista.

Daca Y te poate fericita de ce nu incerci? Pe bune happy

| D1998 explică (pentru Dariusuu):

Pai nu stiu cum sa renunt la X..cum sa'i spun pentru ca inca mai simt ceva pentru el, si de cate ori am incercat sa-i spun nu am putut

| Dariusuu a răspuns (pentru D1998):

E interesant ce spui. E rece si nepasator si tu ti la el. At ar trebui sa te gandesti bine ce alegere faci.

13 răspunsuri:
| yoo23 a răspuns:

Da,ai dreptate.Ai mare nevoie de lectii de gramatica.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Ce alegere dificila! Parerea mea este ca ai pus aceasta intrebare degeaba!:nu pentru ca ai o nedumerire, sau ca nu stii ce sa faci, ci doar sa te lauzi, sa vada lumea ce indragostita esti tu!
Alege-l pe X ca spune un simplu membru TPU!

| D1998 explică (pentru SergiuBoss11):

Nu am pus aceasta intrebare ca sa ma laud oh go on, daca nu-ti comvine nu raspunde ca nu te obliga nimeni, eu doar am cerut pareri pentru ca nu stiu ce sa fac.winking

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru D1998):

Asta e vrajeala: x care se comporta urat cu tine sau y pe care il iubesti atat de mult si cu asa o pasiune si nu stii ce sa faci...
Astepti raspunsuri de genul:"vai ce poveste de dragoste minunata ai, alege-l pe y spre binele umanitatii si plecati calare pe un armasar alb spre apus etc.", ei bine imi pare rau ca iti iau cheful, dar numai disperatii de funda o sa raspunda astfel la intrebarea ta. Daca vrei un raspuns sincer vorbeste cu y si intreaba-l ce are de gand!

| D1998 explică (pentru SergiuBoss11):

Pai pe Y l-am intrebat ce are de gand.el imi zice ca ma iubeste....si X e nepasator. daca ii zic ceva imi zice :si ce.mi zici mie...

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru D1998):

Ti-ai dat raspunsul singuratongue

| danceisme a răspuns:

Fa ce iti spune inima...Dar daca as fi in locul tau l-as alege pe al 2-lea pentru ca se vede ca te iubeste.Multa bafta!:*

| Eschimoasa a răspuns:

Buna,

Parerea mea este sa-l alegi pe cel care se comporta frumos, iti vorbeste frumos, te respecta si iti arata ca te place.
Insa, trebuie sa ai grija unde iestiti, cum va petreceti timpul liber...pentru a nu putea sa te raneasca in niciun fel (fizic, psihic, emotional).

| D1998 explică:

Pauza*..scuze pentru greseli, ma cam grabeam.big grin

| MissEllena a răspuns:

Buna! Acum sincer nimeni nu poate decide pentru tine! Tu esti cea care decide! Dupa parerea mea trebuie sa te gandesti serios la decizia ta! Nimeni nu merita sa sufere daca X te raneste constant atunci nu te merita! Prietenele tale nu pot sa decida viata ta! Gandeste-te bine ce vei face! Succes :X

| spydy0009009 a răspuns:

Eu zic sa-l alegi pe X. Si... RESPECT SergiuBoss