| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Oamenii prefera inteligenta intr-o relatie, la ce se refera, destept la carte? Sa aiba o gramada de subiecte inteligente?

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Să ai ce să discuți cu el, să-l ducă capu, să poată să dezvolte și întrețină un subiect mai serios nu doar ce ai făcut azi și la ce film te-ai uitat
să poți să-i spui ceva și să nu trebuiască să-i explici ce ai vrut să zici la fiecare 10 minte într-o compunere de-o pagină

| RoCkKiD a răspuns:

Oamenii prefera ce prefera, fiecare are propriile gusturi. DAca te duci cu un sabloc in cap o sa ramai cu buza umflata.

| RB26DETT a răspuns:

Sa-ti cunosti limitele, sa-ti recunosti greselile, sa fii modest, sa nu te gandesti doar la tine, sa te respecti, sa te iubesti dar sa nu o dai in narcisism, sa te respecti, sa stii cine esti cu adevarat, sa-ti cunosti adevarata valoare, sa stii sa fii optimist cand trebuie sa fii optimist, sa nu te lasi pus la pamant in situatiile nasoale si momentele grele ale vietii, sa stii sa te ridici si sa lupti cu viata, sa nu-ti fie frica de provocarile vietii, sa accepti greselile si sa inveti din ele, trebuie sa stii cand sa te opresti, trebuie sa stii cand sa glumesti si cand sa fii serios, daca esti serios tot timpul esti o persoana plictisitoare, daca esti glumet tot timpul nu esti o persoana ce poate fi luata in serios, esti o persoana prea copilaroasa, nu prea esti pregatit pentru provocarile vietii, sa te pui in locul celeilalte persoane atunci cand te refuza cu ceva sau nu-i convine ceva inainte de a lua persoana respectiva la intrebari, incearca sa nu contrazici, daca vii cu o idee asigura-te ca ai argumente reale si bune ce-ti sustin ideea, in general trebuie sa iei toate deciziile cu cap, trebuie sa gandesti bine tot ce faci, tot ce spui pentru ca oamenii sunt foarte pacatosi de la mama natura, ii faci unui om 100 de favoruri insa daca dupa alea 100 de favoruri i-ai gresit odata si l-ai facut sa se simta prost sau i-ai facut ceva naspa atunci crede-ma ca te va tine minte pentru lucrul ala naspa si nu pentru alea 100 de favoruri.
Trebuie sa te duca mintea, trebuie sa te descurci, trebuie sa ai incredere in tine, trebuie sa stii sa faci cat mai multe chestii, trebuie sa fii civilizat, sa-i respecti pe toti, sa vorbesti frumos, sa nu injuri, sa nu urli, sa nu ai obiceiuri proaste...
Eu unul sunt meh la capitolul carte, sunt de cam 6-7 dar prietena mea este de 10, amandoi suntem la facultate, daca ar fi contat asa mult cartea in locul a ce am zis eu mai sus nu am mai fi fost impreuna cel mai probabil, acum fireste, daca n-ai nici bacul ' loat ' si te dai la una cu facultate s-ar putea ca brusc sa o cam intereseze si de ' cartea ' ta... pentru ca deh, daca ajungeti sa ramaneti impreuna tu ce o sa faci? Vii cu salar minim si ea aduce mia de euro, pai e frumos asa?

| RAY a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca omul este rezultatul unei evoluti,astfel inteligenta emotionala conteaza,modul cum socialisezi cu alti,ce statut ai,cati prieteni ai,cat de social esti, cariera, toate astea fac o impresie foarte buna unei femei, subiectele nu trebuie sa fie inteligente si discuti amuzante, vrem sa zambim, radem, sa ne realaxam

| corbulalbrosu a răspuns:

De regula un individ inteligent are pretentia fireasca de a avea de a face cu o persoana care are cel putin nivelul lui inteligenta. Caracteristica si capacitatea de a fi Inteligent se poate considera ca o ai dobandita/esti inzestrata cu ea, atunci cand esti capabil si reusesti sa gasesti solutia corecta de a rezolva orice problema s-ar ivi, sau sa gasesti calea prin care sa iesi invingator dintr-o anumita situatie cu care nu te-ai mai intalnit/confruntat in trecut si pentru care nici nu ai pregatirea si experienta necesara. O definitie consacrata a inteligentei este exprimata intr-un mod filozofic in urmatoarea fraza : '' Inteligenta nativa reprezinta abilitatea individului de a sti ce sa faca atunci cand efectiv nu stie ce sa faca. big grin Multa sanatate!

| Nemessys a răspuns:

Sa aiba un mod de gandire corect, sanatos si realist, sa stie cum sa aiba grija de o relatie. happy Si chiar daca nu le stie pe toate, macar sa nu se dea a-tot-stiutoare si sa asculte si de parerea altuia fara sa se enerveze / incapataneze.

| N0xEterniS a răspuns:

Desteptaciunea si inteligenta sunt diferite, desteptaciunea este castigata prin a studia, inteligenta este innascuta.
Probabil se refera la '' oamenii pe care ii duce capul ''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteligenta încât să știe cu ce se mănâncă viata.
Atât timp cât are tate și fund, nu mă prea interesează cata biblioteca are in ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Parcă erai cu sufletul și puritatea laughing))
Sau te schimbi și tu după cum bate vântu

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi dacă stie cu CE se mănâncă viata automat are și un suflet pur. Nu sunt atras doar de virgine naive care habar n-au pe ce lume trăiesc cum crezi tu, as aprecia daca se menține pentru mine din voința ei. In plus asta e un singur aspect, asta nu înseamnă că nu mă atrag altele care nu mai sunt virgine laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate stie partea rough a vietii, cu dormit pe sub poduri si heroina. Ce inseamna,, stie cu ce se mananca viata''? O chestie subiectiva.

| BlackOldSun a răspuns:

NU asta conteaza ci CONEXIUNEA intr-o relatie!