| anonim_4396 a întrebat:

Oare chiar merita sa iubesti cu adevarat? chiar am iubit un baiat, dar el doar si-a batut joc.nu stiu ce sa mai credsadsadsad

Răspuns Câştigător
| jimime a răspuns:

Un geniu a spus candva: "Daca vrei sa iubesti, intai trebuie sa inveti sa suferi." acum te intreb eu pe tine: "Esti in stare?"

4 răspunsuri:
| Yukari a răspuns:

Fii tare, caci daca isi bate joc de tine nu te merita!
Stai linistita si gandeste-te bine, parerea mea este ca ar trebui sa te desparti de el dar stiu ca daca chiar il iubesti iti va fi foarte greu. Incearca sa vorbesti cu el cu calm despre ce s-a intamplat intre voi si spune-i ce nu-ti convine in atitudinea lui. Vezi daca incearca macar sa se schimbe, iar daca nu lasa-l pentru ca daca nu il lasi, tu vei fi cea care va suferi mai tarziu...si sincer nu meriti asta.
Iti doresc multa bafta si sa iasa totul bine!:*

| CopilaEmo a răspuns:

Is baieti care stiu sa iubeasca si baieti care nu stiu sa iubeasca.eu una cred ca nu prea mai merit sa iubesc

| thatgirl1993 a răspuns:

Draga mea,sfatul meu este sa il faci intai pe el sa te iubeasca si dupa ce vezi ca el te iubeste mult, da mult de tot, abia atunci merita sa te indragostesti si tu putin de el.mergi pe principiul asta si nu vei avea de suferit. TESTAT!

| XxSmiLexX a răspuns:

Scumpa mea, nici eu nu stiu sigur daca merita sau nu, dar depinde pe cine iubesti incearca sa gasesti pe cineva care merita...si peste asta o sa treci iti promit