| farapoftadeviata a întrebat:

Oare de ce soarta isi bate joc de mine si nu o pot uita pe fosta? Azi-noapte s-a intamplat din nou, am visat-o pe fosta impreuna cu alt baiat si m-am trezit plangand strigandu-i numele..nu stiu ce sa mai fac, cum sa o mai scot din cap.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cui pe cui se scoate.

| mihaelaa18 a răspuns:

Foarte greu reusim sa uitam o persoana cand o iubim si tinem mult la ea. Uneori nu reusim sa o uitam, ci doar sa invatam sa traim si fara aceea persoana.
Fi tare si puternic.Gaseste-ti o activitate, ceva care sa te tina ocupat si care sa numai te faca sa te gandesti atat de des la ea.
Iesi pe afara cu prietenii, fa o plimbare prin parc, ai sa vezi ca te va ajuta sa te simti mai bine.
Asa este mereu in viata orice relarie are la un moment dat si un sfarsit.Insa noi,tot ce trebuie sa facem este sa ne resemnam oricat de greu ne este si sa incercam sa luptam sa mergem mai departe.
Nu te da batut nici o clipa, fi optimist si vei vedea ca timpul le va rezolva pe toate, insa este nevoie doar de rabdare si totul va fi bine intr-un final.
Capul sus, si nu uita ca viata trebuie sa mearga inainte, nu inapoi!
Baftahappy

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Mie foarte greu sai inteleg pe cei ce raman blocati la o singura femeie, frate sunte alte sute, poate mult mai bune ca ea

| RedheadOnTheRun a răspuns:

O sa mai dureze ceva pana iti gasesti linistea. De uitat probabil nu o sa o uiti vreodata daca intr-adevar a fost importanta pentru tine. Trebuie doar sa nu mai doara atat de tare amintirea ei. Incearca sa iesi mai mult cu prietenii, sa citesti sau sa faci alte activitati care iti fac placere si iti distrag atentia. Da-i o "pauza" inimii, la fel si mintii (in legatura cu fosta relatie) si bucura-te mai mult de viata. Doar una ai, din pacate!

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Totul tine de tine.
O visezi deoarece te gandesti la ea prea mult.
Trebuie sa gasesti o noua fata, astfel o vei uita! happy

| chazz a răspuns:

Nu te lua dupa acesti "sfatuitori".
Nu ai ce sa faci.
Asteapta sa treaca timpul...sau impaca-te cu ea.
Numai bine!

| AngelWhite99 a răspuns:

E greu mai ales daca ai ajuns sa plangi pentru ea, si mie mi se intampla asta cu un baiat.Nu te pot indemna sa o uiti findca stiu ca e aproape imposibil, dar incearca sa vb cu ea sa aflii ce simte, poate si ea se simte la fel si este cu acel baiat doar ca sa te uite.Nu te grabi.

| Cocolino24 a răspuns:

Sfaturi4you@yahoo.com este id-ul la care multi apeleaza. Am patit-o si eu crede-ma este foarte greu. Pe acel id iti poti gasi linistea. Eu nu-l puteam uita pe fostul deloc si totusi am reusit in cativa pasi simpli pe care tii pot spune pe id-ul acela.