| ArianaMARY a întrebat:

Oare este posibilitatea de a opri ciclul menstrual? Data plecarii la mare coincide cu menstruatia!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E destul de complicat si trebuie sa te hotarasti cu minim 4 luni inainte. Daca ai acest timp si ai minim 20 de ani, te duci la ginecolog care iti va da contraceptive. le iei corect 3 luni, apoi iei folia 4 si5 in continuare, sub atenta supraveghere gineclogica (adica te duci in preziua plecarii la mare, imediat cum te intorci si saptamanal in restul saptamanilor). Dupa experienta, daca ramai cu sechele, vei primi tratament cateva luni pana la normalizare. Sincer, pentru mare, eu nu cred ca merita, fiindca e posibil sa te alegi cu probleme de acre sa tragi 2-3 ani. Cred ca merita doar intr-o situatie de viata si moarte (de exemplu, daca trebuie sa donezi maduva cuiva intr-un anumit interval, etc). Marea va fi acolo si la anul, dar sanatatea genitala, o data pierduta, e posibil sa fie pierduta definitiv.

10 răspunsuri:
| Crat3r a răspuns:

Nu stiu.

| CynicalCunt a răspuns:

Ce-ti mai trebuie mare. Stai in cada si asteapta sa-ti vina.

| ArianaMARY explică (pentru CynicalCunt):

Merci, nu m-am gindit!

| ElenaSA a răspuns:

Stiam ca exista niste injectii, dar nu stiu sigur daca e real.Dar mai bine e sa te preocupe sanatatea ta, ca orice ai lua iti produce perturbari in organism.

| Yhugato a răspuns:

Este posibil dar pentru asta trebuie sa ramai insarcinata. altfel este imposibil!

| ArianaMARY explică (pentru Yhugato):

Da-da! Schimb 7 zile de odihna pe 2 ani de nesomn!

| DNSK a răspuns (pentru ArianaMARY):

rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floornu ai cum. asta e, la anul cu mai mult noroc

| ArianaMARY explică (pentru DNSK):

Merci...pentru optimismul de la anul

| 2OchiAlbastri a răspuns:

Of,saracuta de tine sad

| ArianaMARY explică (pentru 2OchiAlbastri):

Merci ca te-ai pus in pielea mea!