| kito_2036 a întrebat:

Oare este sexul important intr-o relatie care dureaza deja un an? (acesta este cazul meu) Am 16 El tot 16! Ne iubim reciproc, suntem foarte atashati unul de altul, timp de aceasta vreme lunga cat ne intalnim niciodata nu ne-am certat. Nici o dimineata nu se trece fara sms-uri dragute si nici o seara fara sunet la telefon! Mereu imi spune cu tot sufletul ca ma iubeste, imi face multe surprize placute, cum ar fi poezii dedicate mie (alcatuite de el), poze dedicatii creatii de ale lui! deci ambii suntem Virgini si... deci khm! cum sa spun xD in asta si consta intrebarea mea de sus. Deci simt ca sunt gata pentru asta (sa nu credeti ca el mi-a propus, asta vine de la sine) eu sunt increzuta 100% ca mi doresc acest lucru! si tot vreau sa aflu e ceva rau in asta?

Răspuns Câştigător
| ema69 a răspuns:

Nu stiu daca in raspunsul meu vei gasi ce iti doresti, dar eu sper sa te ajute. Daca tu simti ca esti pregatita, e ok.Nu cred ca se va schimba ceva in atitudinea lui(cel putin nu in rau) dupa ce veti face acest pas.Nu e neaparat nevoie sa o faceti din prima,puteti sa va jucati,sa va atingeti, sa va cunoasteti mai intai, sa incercati sa va dati seama ce va place si ce nu fiecaruia.Fiind amandoi virgini,la inceput va fi un pic mai incordata atmosfera, dar pe parcurs totul va fi in regula. Discutati cat de deschis puteti pe tema asta si inca ceva fff important:cand va fi sa se intample, nu uitati de protectie.Numai bine!

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mai asteapta si tu 1an, 2 ca nu vine sfarsitul lumii in 2012. Tu in niciun caz nu esti pregatita, si se pare ca nici el, din moment ce nu ti-a dat de inteles pana acum ca ar vrea.

| clauss a răspuns:

La anii vostri consider ca nu i important sexul, e bine ca sunteti compatibili si va iubiti, exista intelegere, incredere si asta e bine

| lplostonyou a răspuns:

Buna,oricat de perfecta este o relatie intre doua persoane,este nevoie si de partea cu sexulhappymulte cupluri se despart tocmai din cauza neimplinirilor pe plan sexual, da, aveti nevoie de sexhappysi presupun ca deja va cunoasteti destul de bine.

| A12NDRA a răspuns:

Deci ca sa inteleg si eu, tu ne intrebi pe noi daca este bine sa faci asta?
Pai cu siguranta nu esti pregatita daca ne inrebi pe noi, eu ti-as propune sa mai astepti pentru ca la 16 ani nu este prea important.
Iar daca el te iubeste te va astepta.Succes!

| escroaca a răspuns:

Daca el o sa se schimbe dupa ce ati facut pasul asta?
Daca o sa te lase balta?
Daca. o sa regreti ca ai facut-o? :-s
/ bafta >big grin

Răspuns utilizator avertizat
| VladSilviu a răspuns:

Nu e rau, esti destul de matura nu afecteaza organismu, ai grija sa va protejati!

| kito_2036 explică:

...Merci mult pentru svat! Dar nu am citit ceia ce am vrut sa vad in raspunsuri =) nu a fost vorba de un sex ca la maturi. (intr-adevar nu sunt gata, am demnitate si stima fata de mine ). Deci eu nu doresc sa pierd virginitatea sunt alte lucruri pe linga sex(asemanatoare)? corect nu?
va rog sa nu ma luati in ris ca orice copil la virsta asta joaca fantazia si prostia in cap

| mdeex_3581 a răspuns:

Imi cer scuze pentru. rasp care l-am dat.nu l-am dat eu era verisorul meu.imi pare foarte rau:*:*:*...

| BeeaSweet_3855 a răspuns:

Am un sfat pentru tine... mai bine ai face-o ca unul care a facut-o pentru ca daca sunteti amandoi la inceput exista multe riscuri asa ca BFT