| oana_3142 a întrebat:

Oare is insaricnata? am facut sex neprotejat dar iubitul meu a avut grija sa nu ejaculeze in mine.Am facut-o dupa unele calcule in prima zi de fertilitate iar dupa alte calcule prima zi de fertilitate era a-2-a zi.au inceput sa ma doara sani ca si cum ma dor inainte de menstra. iar menstra ar trebui sa-mi vina abia dupa data de 28 septembrie. am uitat sa precizez ca sanii au inceput sa ma doara dupa 2 zile dupa ce am intretinut relatiile sexuale.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Durerea de sani la doua zile de la contact nu are legatura cu sarcina. Adica te pot durea si daca esti si daca nu esti insarcinata, fiindca te dor din alta cauza.
Nimeni nu poate sti acum daca esti insarcinata. Riscuri sunt, probabil marisoare 10-20%. Vei afla abia pe la inceputul lui octombrie, facandu-ti un test de sarcina la minim 21 de zile de la contactul sexual neprotejat sau la minim 7 zile de intarziere a menstruatiei.

| CevaNormal a răspuns:

Ai nevoie de timp, rabdare, teste de sarcina, si sa te rogi la Dumnezeu sa nu fii insarcinata... aaaaa da cit pe ce sa uit: foloseste prezervativul, o sa aveti timp si fara el...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ar fi fost mai bine să faci calculele acelea înainte de contactul sexual, nu după. Fă un test de sarcină la 21 de zile de la contactul sexual şi data viitoare folosiţi protecţie dacă nu vă doriţi un copil.

| lora_9285 a răspuns:

Metoda coitului intrerupt nu este un mijloc de contraceptie sigur. La urmatorul contact sexual, folositi prezervativul. Acum nu mai ramane alceva de facut decat, sa faci un test de sarcina folosind urina de dimineata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il puneai pe iubitul tau sa-si puna prezervativ, acum nu mai aveai grija asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
A aplicat metoda coitului întrerupt.
Șansele de instalare sunt mari din pricina că tu te aflai în perioada de ovulație.
Un test de sarcină te poate ajuta cu o informație: ești sau nu însărcinată.
Tensiunea (durerea) în sâni poate dura de la o zi până la 14 zile, sindrom premenstrual.
Când o sarcină se instalează, durerea în sâni nu apare la două zile.
Consultă un medic ginecologic.
www.seximus.ro
Pa, pa.

| oana_3142 explică:

Am aplicat metoda spusa din 2 motive:1 sunt alergica la prezervative, 2 am avut un antecedent foarte urat din cauza prezervativului...pe mine ce m-a speriat cel mai tare e tensiunea din sani pentru ca nu am mai patit-o sa se instaleze asa repede...