| oana_3142 a întrebat:

Oare is insaricnata? am facut sex neprotejat dar iubitul meu a avut grija sa nu ejaculeze in mine.Am facut-o dupa unele calcule in prima zi de fertilitate iar dupa alte calcule prima zi de fertilitate era a-2-a zi.au inceput sa ma doara sani ca si cum ma dor inainte de menstra. iar menstra ar trebui sa-mi vina abia dupa data de 28.

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Inainte de ejacularea propriu-zisa, barbatii elimina un lichid numit pre-ejaculator, care e bogat in spermatozoizi si care poate fi intr-o cantitate atat de mica incat sa nu fie simtita ca o eliminare. Asa ca ai toate sansele. Dupa 20 de zile, teste de sarcina, din urina de dimineata, in doua zile diferite. Indiferent de rezultat, daca iti intarzie menstruatia, mergi la ginecolog.

| SweetCandy a răspuns:

Hmm...pai exista posibilitatea si e destul de mare! hmm...thinking eu zic sa astepti sa vezi daca iti vine menstruatie si apoi daca nu da semne sa iti faci un test de sarcina si o vizita la ginecolog! iar data viitoare folositi prezervativul!

| lololololol a răspuns:

Uf, vezi ce se intampla daca nu te protejezi? Chiar daca nu a ejaculat in tine, poti fi insarcinata. daca nu au trecut 2 zile cumpara pastila de a 2a zi, si mergi la ginecolog in urmatoarele zile. happy Peste 20 de zille, fa-ti un test de sarcina.
baftawinking

| Daddy_9411 a răspuns:

Daca n`au trecut 72 de ore mergi la farmacie si ia pilula pentru a doua zi (Postinor). Daca au trecut asteapta sa treaca 14 zile si fa`ti un test de sarcina. Eu cred ca ai risact destul de mult. Pe viitor protejati`va, o sa skpati de multe probleme in felul asta! Numai bine!

| albert_3024 a răspuns:

Este posibil sa fii insarcinata ia un test de sarcina il faci si mai repeti unul peste 2 zile

| oana_3142 explică:

Ok am inteles....stiu acum ce am de facut...

| oana_3142 explică:

Ok am inteles mesajele voastre...multumesc pentru sfaturi.