| Jorgibusn029 a întrebat:

Mai apar simptomele premenstruale(cum ar fi durere de burta, sau durere de sani) daca sunt insarcinata?
Vreau sa spun ca am avut perioada fertila pe 11 luna asta si am avut mai multe contacte sexuale neprotejate in perioada fertila.
Mai vin simptomele premenstruale daca sunt insarcinata?
Imediat dupa perioada fertila am inceput sa am dureri de burta si sanii au inceput sa ma doara mai tare decat inainte.
Oare pot fi insarcinata?
Test de sarcina am facut dar a iesit negativ, stiu ca nu pot iesi 2 linii rosii daca abia au trecut 6 zile de la o posibila conceptie.
Abia pe 11 luna asta am avut 2 contacte sexuale si imediat dupa perioada fertila a inceput sa ma doara burta si sanii sa ma doara mai tare decat m-au durut pana acum.Voi ce credeti?
Am o menstra neregulata cateodata de 32, iar cateodata de 34 de zile

1 răspuns:
| gdsjdpUAS a răspuns:

Bună! Eu o sa îți spun din propria mea experiența! Mie testul mi-a ieșit pozitiv abia după 4 zile de la întârzierea ciclului și dureri sau simptome deloc. Fiecare femeie e diferită sora mea de ex avea acele dureri premenstruală dar eu nu le-am avut. Acum dacă ești însărcinată siptomele nu apar chiar așa repede, având o menstra neregulată nu poți sti sigur ziua de vârf a ovulației ceea ce poate duce la o sarcina fără ca măcar tu sa te gândești ca se poate. Trebuie doar sa ai răbdare sa vina sau sa întârzie ciclul și faci un test, este singura metoda de a afla sigur, și la ginecolog o sarcina așa mică de obicei poate aa nu apăra.