| Elena9328 a întrebat:

Oare mai există în lumea asta oameni care să țină la tine cu adevărat?!

27 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ba da sunt

| SilentRain a răspuns:

Nup

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Vorbesti aiurea

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Nu,deloc
Eu nu am intalnit oameni care sa tina la mine cu adevarta, fara vreun scop'

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Asa credeam si eu, dar cand am trecut pe langa moarte am vazut cei care ma iubesc cu adevarat, nu isi doresc sa treci si tu, dar vezi tu cateodata si asta e un lucru bun

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Cu cucoana moarte m-am intalnit si eu un pic, si ghici ce,?
N-a fost nimeni ' pentru mine cu adevarat ' ci doar pentru a arata altora ce persoane minunate sunt ei
Deci pentru mine 'raspunsul la intrebarea asta e nu

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Trist,de ce preferi sa stai langa asemenea persoane?

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Nu prefer ' m-am pricopsit cu ei cand m-am nascut

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Te ai adaptat acelei zone de confort

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Dap' asta doar momentan

| OldSoul a răspuns:

Sunt, dar pe cale de disparitie.
Dupa ce tii la cateva persoane, si ajungi sa te arzi, ajungi la concluzia ca nu mai merita sa repeti aceeasi greseala, nu merita sa mai ti la alte persoane in adevaratul sens al cuvantului.

| alina2k18 a răspuns:

Neah, e doar amagire dupa parerea meawinking

| raMLesS a răspuns (pentru alina2k18):

Dar eu... sad?

| Elena9328 explică (pentru raMLesS):

?

| raMLesS a răspuns (pentru Elena9328):

Eu sunt acel om care sa tina la tine love struck

| Elena9328 explică (pentru raMLesS):

M ai făcut să râd

| raMLesS a răspuns:

Da, eu.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Da, da si DA!

| Necunoscut112 a răspuns:

Depinde ce ai de oferit si depinde dacă tu te iubești.

Răspuns utilizator avertizat
| Începătorul988 a răspuns:

Desigur. De obicei oamenii mai retrasi sunt acei oamenii care vor tine la tine mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar sunt foarte greu de găsit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista. Doar ca nu ai unde sa-i gasesti, sunt izolati de o societate bolnava.

| nobodynowhere a răspuns:

Exista si vor exista mereu. Dar vezi tu cum sta treaba, gandurile tale iti impun ceea ce tu gasesti in lume. Daca tu gandesti faptul ca nici un baiat nu poate sa te iubeasca cu adevarat si ca toti inseala, de ex, atunci doar baieti de genul vei gasi. Pe cand, daca esti pozitiva si gandesti faptul ca oamenii sunt buni, dar nu i-ai descoperit tu inca, si faptul ca vei gasi baiatul potrivit, cat v-a tine, atunci il vei gasi.
Rabdarea este esentiala in viata, este o virtute...dar ca orice virtute, nu vine singura. VIne impreuna cu alte virtuti, si asta de obicei vine ultima. Deci, asteapta, incearca sa fii pozitiva si totul o sa decurga de la sine.

Daca vrei sa vorbim in privat, sunt disponibil sa te ascult cu drag, dar asta atata timp cat nu fabulezi.

| nobodynowhere a răspuns:

Toti oamenii care spun ca NU AU GASIT si ca NU SUNT oameni care sa tina cu adevarat la tine, sunt oameni la fel de orbi ca si tine. Sunt oamenii care atunci cand simt persoana care tin la ei, ii da cu piciorul. Sunt persoanele care prefera sa te lase, pe tine cel ce ii esti aproape, cel ce il intrebi daca a mancat si daca e bine pentru una sau unul mai smecher, care le starneste interesul brusc si care le tine in seen sau vor sa le **** si atat, care le scot la un suc si apoi le lasa.
Acestea sunt persoanele care spun ca nu au intalnit acea persoana si ca nu exista acea persoana. EXISTA foarte clar, dar acea persoana nu este pentru voi. Candva a existat, dar de fapt tu ai existat pentru ea, ea pentru tine nu a existat, pentru ca tu erai concentrata pe alte lucruri si alte persoane, cand ea incerca sa fie langa tine, cand iti dorea binele, cand iti dadea sfaturi si tu le luai ca pe porunci sau ca ''te invata el''. A preferat sa plece de langa cineva ce nici macar nu il vede. Nu meritati astfel de persoane, de aceea nu sunt langa voi. La fel ca si mine, nu le meritam. Cand noi vom tine cu adevarat la oameni, atunci vom gasi acea persoana.

| MkwRa a răspuns:

Asta nu este o intrebare CE trebuie adresata pe TPU