| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca daca te mariti virgina te va respecta mai mult lumea si cel de langa tine?
Oare in ziua de azi..mai exista baieti care se casatoresc cu fete virgine?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e, te vor respecta cei care mai tin cont de generatia trecuta dar nu toti prostii si proastele care vor rade de tine cand aud asa ceva. Numai ca ar trebui sa fie si el virgin ca altfel nu are farmec visul tau.

| Libelle a răspuns:

Nu cred.

Casatoria e un pas important, care implica asigurarea aia ca chiar vrei sa traiesti o viata cu un barbat si ca el vrea acelasi lucru de la tine.Ca ambii sunteti maturi si responsabili, ca va cunoasteti, ca aveti stabilitate muulta in relatie si ca ati ajuns intr-un punct in care considerati ca va pueti construi o viata frumoasa impreuna.

Si hotararile astea nu vin intr-un timp scurt, pentru ca asa adesea faci o greseala.Nu e vorba de luni, e vorba de ani.De timp ce iti dovedeste cum e viata ta langa acea persoana.
Si ...cunoasterea si relatia asta implica si sex.Cel putin in zilele noastre implica si e ceva normal, de nelipist unei relatii bune.

Mie una nu-mi inspira nimic mai deosebit daca o fata se marita virgina sau nu.Si in niciun caz nu ma gandesc la ceva frumos cand aud ca "te va respecta lume mai mult"-da ce naiba, de ce trebuie sa stie lumea detaliile astea?

Nu pot sa-ti zic ce gandeste un baiat.Am auzit si balarii din alea-ca vor sa fie numai pentru ei, sa nu fi fost cu altul inainte-chestie de orgoliu, nu de apreciere.

| DMX_7058 a răspuns:

Sincer sa fiu da asa ar fi trebuit sa fie si in ziua de azi ca fetele sa fie respectate, dar sty cum este vremea trece si oamenii se schimb. Dar sa iti spun viziunea de astazi cum este o fata vazuta virgina: Fata care se casatoreste virgina, este luat in ras, in batjocura deoarece se preconizeaza ca uiteo si pe asta nu a fost frumoasa si nu s-a uitat nimeni la ea de aceea este virgina! Eu te-as da un sfat nu ramane virgina pana la casatorie, si as zice sa iti incepi viata sexuala totusi la o varsta nu asa de frageda la 14 ani cum se intampla in ziua de azi! Atunci cand va fi nevoie intr-o relatie totusi la o varsta dupa 17 ani mai tarziu! De la 17 ani incolo deja la 18 ani esti majora si poti sa faci ce doresti! Sper ca tam fost de inteles!

| Ichigo a răspuns:

Normal. asta inseamna ca ai fost o fata cuminte si ca iti respecti sotul, nu ca toate c*rvele care si-au tras-o la 14 ani

| neutrino a răspuns:

De unde sa le mai iei?

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Exista doar ca asa cum ele "nu stiu unde sa caute" si dau de baieti rai care le prostesc si apoi le lasa asa ..la fel si voi baietii "nu stiti unde sa cautati"ca sa dati de elewinking.Asa cum mai exista baieti care se casatoresc cu virgine asa exista si virgine mai precis...PE CALE DE DISPARITIE!

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbesti asa acum. Sa te vedem putin mai tarziu.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Mai precis? Ce o sa zic eu mai tarziu?

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci cand nu mai ai ce apara...

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Nu apar nimic..nimic nu merita aparat straight face

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

Onoarea trebuie mereu aparara, nu ascunsa.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Ok Ok.Nu vreau sa fac chat aici.

| ayosmdk a răspuns:

Mi se pare normal sa fi virgina la casatorie.In fond, cel mai mare cadou pe care il poate oferi o fata unui baiat este virginitatea ei. Este chiar o calitate.
Sa zicem ca nu as fi virgina la casatorie. Ce ar zice sotul meu. Ca m-am culcat cu diferiti indivizi inantea lui? Nu as suporta ideea asta.
Si un baiat poate fi " mandru "cand o fata ii ofera ce are ea mai pretios happy
dar si el sa o respecte

| stef112 a răspuns:

Wtf. mai exista? de fapt intrebarea era:
Mai exista fete peste 16 ani virgine?
nu prea cred ca mai exista multe. sunt pe cale de disparitiehee hee

| qazxcv a răspuns:

Eu unul as fi foarte bucuros sa ma insor cu o fata virgina. Respectul ar fi mult mai mare mai ales ca voi fi primul barbat din viata ei! Mie unu mi se pare un lucru frumos si serios in acelasi timp! E de admirat astfel de cazuri!big grin