| Kinezull a întrebat:

Oare mai exixta fete seriose in ziua de azi? Am 20 de ani specific pentru ca nu vreau sa ma luati cu intrebari gen cati ani am?

26 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Exista numai ca nu le prea cautati p-alea serioase...Cu cat e mai superficiala cu atat e mai dorita.Deci stabileste ce vrei si apoi accepta-le.

| Ofiintă a răspuns:

Fete serioase?
Baieti seriosi exista?
Exista ambele daca stii sa apreciezi o persoana asa cum este, si nu te avanti dupa fetele care se gasesc la cluburile de fite.
Sincer, mi se pare inutil sa pui o asemenea intrebare, cand majoritatea baietilor "sunt in limba" dupa fetele inalte, slabute, prefacute, fitoase care va lasa balta si spuneti ca asa sunt toate femeile cand langa voi exista foarte multe fete care sunt sincere si nu au fite dar pe care nici nu le bagati in seama.
Si baieti seriosi exista dar in acest caz o parte dintre fete nu stiu sa le aprecieze!
Numai bine!
pa, pa

| misterioaѕa a răspuns:

Bună,Kinezull!
Am observat că în ziua de azi fetele sunt mai rele ca băieţii,dacă s-ar putea unele ar merge dezbrăcate pe stradă.
Foarte multe se bag în relaţii, şi caută doar să despartă.
Acum să răspund la întrebarea ta : da, da mai sunt fete serioase(cuminţi), dar în proporţii mai mici decât băieţii serioşi.
Foarte multe sunt ascunse, pe faţă sunt "sfinte", iar pe la spate sunt cele mai rele.
P.S:Şi pe mine mă deranjează întrebările, cum ar fi : "câţi ani ai?", nu ştiu motivul pentru care unii sunt interesaţi de viaţa personală a acelui care pune întrebarea.Nu înţeleg ca dacă persoană hotărăşte să pună o întrebare pe TPU e pentru că are nevoie de ajutor, nu are nevoie să-i amintească cineva vârsta, dacă acel care pune întrebarea s-ar crede suficient de matur nu ar mai posta întrebarea şi nu ar mai avea nevoie de sfaturi.

| buzeduulci a răspuns:

Eu!batting eyelashes

| がさいゆの a răspuns:

Buna.In vremurile de azi rari gasesti o fata care iti este loiala onesta si buna cu tine.Acestea se asteapta ca partenerul lor sa aiba aceste calitati pe cand ea injunghie pe la spate.Dar trebuie sa stii cum si unde sa le cauti.sunt putine, dar indeaujuns sa ai incredere ca exista.Bafta!

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Am mai vazut intrebari pe aceeasi tema. Exista. Normal ca exista. E de observat ca predomina cealalta categorie de fete, cu un caracter mai putin placut. Dar si la baieti e la fel. Mai exista baieti seriosi in ziua de azi? Majoritatea nu stiu decat sa isi bata joc. Parca ajungi uneori, chiar si pentru cateva secunde, la concluzia ca nu vrei sa mai investesti sentimente intr-o relatie care poate maine nu va mai exista. Eu spun ca vei gasi o fata serioasa, esti tanar, ai o viata inainte. Va aparea indiferent daca esti pregatit sau nu. Va aparea cand te astepti mai putin.

| Elvina a răspuns:

Da, doar ca sunt rare. Daca vei cauta o fata serioasa intr-un club, nu te astepta sa o gasesti. Depinde de locurile pe care le frecventezi si de oamenii in jurul carora te invarti. De exemplu, e o sansa mai mare sa gasesti o fata serioasa la biserica decat la o petrecere. Bafta!

| h3r a răspuns:

La 20 de ani probabil nici tu nu ești prea serios.
Normal că nu găsești. Se găsesc greu...și având în vedere că tu nici măcar nu le cauți*unde/cum* trebuie, devine și mai greu...

| Arkhasas a răspuns (pentru h3r):

Ăştia care tot vă plângeţi că găsiţi doar fete neserioase, unde le găsiţi mă? Că eu numai peste serioase dau.

| h3r a răspuns (pentru Arkhasas):

Ei se plâng, eu ce să le fac.

| Dariusuu a răspuns:

Există, dacă ști unde să le cauți.
Sunt multe fete în ziua de azi care se întreabă dacă mai există băieți serioși.E timpul să nu mai generalizăm și să trăim cu speranța.
Nu căuta o fată serioasă într-un club, bar, sau mai știu eu ce.

Într-o bună zi vei vedea că am dreptate happy

| Felys a răspuns:

Da tu esti serios de ai pretentii?

| grab a răspuns:

Mai exista dar nu o sa le gasesti cu tigarea in bot la poarta liceului plescaind nonsalante o ciunga atunci cand trec "tocilarii" si profesorii.
Tu unde le cauti? Pe xhamster?

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Exista,dar suntem foarte rare.Din pacate exista din ce in ce mai multe fete neserioase peste tot. Si cum stiu ca toti baietii vor fete cuminti, dar le plac numai c*rve, na ca nu ai cum sa gasesti o fata serioasa. Si daca vrei cu adevarat o relatie, fa-ti una cu o partenera de incredere si care sa te iubeasca mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,există.Dovada vie sunt eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista, dar daca le cauti in cluburi, la coltul strazii, in fata blocului... ai pretentii? laughing

| Kinezull explică (pentru anonim_4396):

Oarecum sa fie placuta ochiului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,sunt fete serioase. Spre exemplu eu am aproape 20 de ani si nu am fost deloc in club., nu-mi place sa fumez etc.Sunt multe fete serioase, fii optimist.

| gingergirl1 a răspuns:

Exista,exista! Asta ziceam si eu inainte de baieti dar mi-am dat seama ca existaaa si baiaeti seriosi love struck
Deci, deschide-ti ochii! Si cauta unde trebuie!

| sebby27 a răspuns:

Nu.Nu mai exista. Ultima fata serioasa a murit ieri pe un camp, muscata de o capra turbata.

| Ajutatorool a răspuns:

Oare mai exista baieti care nu sunt prosti in ziua de astazi? Daca tu dai numai de din alea neserioase problema e la tine nu la ele.

| Arkhasas a răspuns:

Ce înseamnă la tine fete serioase? Fete care vor o relaţie serioasă? Există. Există mai multe decât ălea care vor doar sex.
Ţi-o spun din experienţă happy

| Miky1 a răspuns:

Nu,cum nu mai exista baieti seriosi.Traieste-ti viata si nu pune suflet.

| delia5609 a răspuns:

Toate fetele sunt de parere ca baietii nu stiu sa iubeasca si baietii cred ca fetele sunt profitoare! Pana cand te indragostesti! Funda?

| Anne07 a răspuns:

Normal ca exista.Nu stiu de ce voi baietii credeti ca toate fetele sunt la fel?!

| Arkhasas a răspuns (pentru Anne07):

Nu toţi băieţii cred asta. Doar cei complexaţi care nu pot avea o fată pentru că nu ştiu să atragă una.
Cum de eu pot să întâlnesc fete serioase şi alţii nici nu cred în existenţa lor? Ei aşteaptă să vină la ei fetele... dacă nu schimbi peisajul normal că nu întâlneşti fete serioase. E ca şi cum te-ai duce pe un şantier şi ai zice: Domle da vânzători nu mai sunt p-aici că văd doar muncitori, zidari?