| Kinezuu a întrebat:

Oare mai exixta fete seriose in ziua de azi eu incep sa cred ca nu? Relatii am avut dar din anumite motive numai sunt. O sa imi spuneti ca sa caut in realitate da stati linistiti nu stau pe net sa ma plang sau caut numai pe net caut si in realitate.

16 răspunsuri:
| denismaria92 a răspuns:

N-am inteles nimic

| RAY a răspuns:

O femeie te va iubi mereu din urmatoarele motive

1 fizicul dovedit stiintific
2 banii, banii sunt importanti in viata unei femeii
3 sexul din nou dovedit stiintific

dar majoritatea aleg dupa statul social, toate femelele din toate speciile de mamifere aleg asa,vezi pinguini, curcani etc
noi masculi trebuie sa muncim ca sa intretinem femeia si copii,
fara banii trebuie sa recunoastem esti mort, relatii serioase da exista in filme, in realitate exista interese si atat

o data visam ca voi intarni o fata serioasa, sincera, in timp am vazut ca toate is cam la fel

| 1NoNamer a răspuns (pentru RAY):

+1.

Generatiile facebook.

| neutrino a răspuns:

Noi stam linistiti, nu ne panicam, dar tu esti cel care cauta unele explicatii. Fete serioase mai exista, dar cei drept, nu pe toate drumurile si nu pentru oricine.

| h3r a răspuns:

Ahm... ba tocmai asta faci sincer.
Fete serioase sunt, însă tu nu le cauți.
Primești ce îți culegi...și așa...

| Cristiann25 a răspuns:

Cine se aseamana se aduna,corect?
Fete serioase sunt cate vrei dar acele fete nu se uita la tine daca esti un om gelos,posesiv etc deoarece nu au nevoie de asa ceva(serioase intelegem ca sunt fete/femei cuminti care isi vad de treaba lor,intelingente si care nu accepta sa fie tinute sub papuc de un baiat/barbat).
Daca esti cum am specificat mai sus nu ai cum sa gasesti o fata serioasa pentru ca nu o sa fie cu tine prea mult timp.
Cu o femeie trebuie sa stii sa vorbesti, sa ii arati ca o iubesti, sa nu fii gelos, sa ii arati ca ai incredere in ea, sa o respecti etc! Succes.

| thewomaninwhite a răspuns:

Fete serioase exista cu siguranta si in ziua de azi chiar daca acesta specie este pe cale de disparitie. fetele serioase vor fii intotdeauna acele fete timide carora nu le place sa iasa in evidenta, sau sa se dea in spectacol.

| thewomaninwhite a răspuns:

Fetele seriase inca mai exista cu siguranta chiar daca aceasta specie as putea spune este pe cale de disparitie..si sa stii ca niciodata n-o sa le gasesti intr-un grup de persoane care se dau mari si tari ci vor fi acele fete timide carora nu le place sa iasa in evidenta sau sa se dea in spectacol cum incearca sa faca majoritatea din ziua de astazi

| sharlyn a răspuns:

Exista dar mai rar, trebuie sa ai rabdare pana o gasesti.

| yoa23na a răspuns:

Exista

| JojuGB a răspuns:

Or mai fi ele pe undeva, cine stie? Si eu duc ''lipsa'' de o fata serioasa. Am avut atatea relatii, care au durat si ani de zile si pana la urma. praf si pulbere. Anturajul, imprejurimile, vagabonteala strica pe multi dintre noi si putini stiu sa faca alegere potrivite pentru ei. In fine, femeia din ziua de azi = dezamagire! Practicam treaba cu '' din floare'n floare ''.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JojuGB):

Am fost de acord cu răspunsul tău până într-un anumit punct şi ţin să te contrazic. "Femeia din ziua de azi" nu este egal cu "dezamăgire". Nu toate suntem la fel, cum nici toţi care intră în Bucureşti sunt bucureşteni sau toţi care intră în Biserică sunt creştini. Şi nu toţi / toate practicăm treaba cu "din floare în floare".

| JojuGB a răspuns:

Daca ai bani si fizic, ai orice femeie! Asta cauta toate, sa fim seriosi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru JojuGB):

Dacă gândirea voastră, a bărbaţilor, a ajuns la această concluzie e clar de ce femeile serioase sunt "pe cale de dispariţie", nu?! De ce vorbiţi la plural, nu asta caută toate. Să fim realişti!

| SweetHeart a răspuns:

Desigur ca exista. Poti sa afli care fata e serioasa dupa comportamentul ei fata de tine. Daca iti spune tot din prima zi inseamna ca are incredere in tine, insa nu e serioasa si e gata sa spuna tot primului cunoscut. Daca se sfiaza de fata cu tine asteapta putin si afla-i gandurile. Daca e gata sa-ti spuna tot dupa timp de 2-3 luni (dupa ce v-ati cunoscut mai bine) atunci are o atitudine serioasa.In fine, e greu sa intelegi o femeiehappy

| anonimulanonomilor a răspuns:

Nici eu