| Kinezull a întrebat:

Oare mai exixta vreo fata seriosa in ziua de azi? Am 20 de ani, 1.75 inaltime chiar nu arat rau, nu duc lipsa de bani, chiar nu pot sa inteleg nu caut materialiste nu imi plac genu asta de fete

11 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Eu nu-s materialista. dar nici nu-mi convine sa platesc numai eu tigarile, inghetata sau sucul atunci cand ies cu iubitul. happy

insa de obicei aproape ca numai eu am platit...hee hee

| Kinezull explică (pentru buzeduulci):

Lasa-mi id-ul si mai multe discutam in private happy

| anabelisa a răspuns:

Sa stii ca si eu ma intrebam acelasi lucru adineauri:daca mai exista persoane, care sa aprecieze cu adevarat astfel de fete, pentru ca realitatea imi ofera niste adevaruri crunte.Astazi,daca nu ai parte de primul sarut sau prieten la varsta de 14-15 ani esti considerata o ratata. Daca nu te culci cu unul de la aceasta varsta, din nou esti catalogata nu stiu cum.Totusi,ce mai trece drept un lucru anormal, neexperimentat acum?
Referitor la intrebarea ta, mereu vei da peste acest gen de fete, care sunt mereu in cautarea confortului material, carora le este dor mereu sa simta cum este sa detii puterea, datorita banilor.Solutia este sa le ''adulmeci'' din timp si sa fugi de ele. Oricat de mult ai tanji dupa frumusetea lor,priveste dincolo de fizic si vei vedea ce se ascunde in spatele acelei masti, aparent ispititoare.Tu detii controlul asupra vietii tale, nu o papusa din plastic, care incearca sa te acapareze cu gesturile ei tandre, cand de fapt totul este un scenariu bine pus la punct!

| bloodyhell a răspuns:

Vrei sa te intalnesti cu o tipa serioasa dar prima data specifici felul in care arati si faptul ca ai bani?
penibil...si te mai intrebi de ce nu gasesti genul asta de fete.

| bloodyhell a răspuns (pentru bloodyhell):

Ai descris exact genul de tip pe care o materialista il cauta.

| RAY a răspuns:

Nu are importanta ce isi doresti tu si ce isi doresc ele de la viata, nu poti impune tu ca ele sa nu isi doreasca banii ma intelegeti trebuie sa accepti asta, asta e realitatea in clipa cand vei realiza asta vei vedea mai bine lumea asta materialista, apoi la 20 de ani oare chiar ai nevoie de relati de astea serioase?

eu in locul tau as profita de tineretea mea,as merge prin cluburi asta nu inseamna ca trebuie sa cheltui milioane,as da pentru carnet mi-as lua o masina as pleca in strainatate,as incerca sa am tot ce imi doresc,crezi ca o fata aduce tot ce isi doresti asta crede testiculele tale te asigur,si fara fete poti trai fb asta pana te maturisezi si te stabilesi financiar,gandeste ce inseamna o relatie serioasa un copil, o casa, o fata, resposabilitati, trebuie sa te gandesti la toate astea crede-ma nu-i usor de asta spun nu te grabi tu ca baiat ai nevoie de sex pentru asta sunt si fete de o aventura prin cluburi
sunt 2 feluri de materialiste
1 alea care sunt lenese
2 alea rationale care realizeaza ca fara banii nu poti avea nimic
isi recomand sa alegi categoria a doua
nu trebuie sa fi bogat,trebuie sa aiba ea incredere ca tu i poti asigura un viitor voua si copiilor vostri, ar fi bine daca nu te-ai uita doar la alea frumoase mai lasa de la tine, fizicul conteaza cand i dai importanta nu cred ca nu sar uita o fata la tine poate e mai uratica cand o vei iubi va vi mult mai bine, ar fi bine si sa isi iei una matura sa te invete cei viata, asa inveti cu oamenii maturii nu cu copii

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns (pentru RAY):

Am citit mai multe răspunsuri date de tine si am tras concluzia că ai o gândire destul de realistă.
Referitor la intrebarea actuală, ai dreptate!
Chiar as vrea să văd o fată care are ocazia să se mărite cu un miliardar bătrân care moare peste cateva săptămâni si ii v-a ramane toata averea doar ei. iar ea să spună NU! straight face
Nu sunt chiar un om,, pe interes'' dar ca oricine altcineva, imi doresc un viitor mai bun. Incerc să-mi imbunătățesc situația prin muncă, iar când vine vorba despre o relație. aceasta ar trebui să se bazeze pe incredere, sprijin si respect. Să poți clădii tot ce iti doresti alături de persoana iubită, nu să primesti totul de-a gata doar pentru ca acesta are bani.

| RAY a răspuns (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Sa nu catalgam materialismul ca ceva negativ,e logic ca o femeie are nevoie de protectie din partea sotului emotionala,fianciara,sexuala etc
multi ma fac frustrat,gay,misogin,bonav mintal
de fapt ei isi exprima ura fata de ei,andre citeste pshiologie tio recomand din tot sufletul metforic,un gay care nu vrea sa fie gay va ura gay,va ura cea ce nu poate stapani,uni barbati urasc femeile pentru ca nu le pot stapani
e foarte bine sasi faci un viitor din timp,cate putin in prezent,desigur ca apreciez femeia care alaturi de un barbat face ceva dar aceste cazuri sunt rare,unice,tu crezi ca eu nu eram frustrat ca nu sunt frumos, ca nu am bani, ba da inca ma lupt cu mine insumi in fiecare zi, daca cunosti pshiologia vei stapani lumea iar ea nici nu va realiza asta, totul in lumea asta se baseaza pe manipulare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,sunt destule fete cuminti, insa nu le gasesti prin cluburihappy Sa stii ca nu banii sunt asa de importanti intr-o relatie.In primul rand trebuie sa existe intelegere reciprocahappybanii conteaza putin intrpo relatie din punctul meu de vederehappy

| Gαηαmα a răspuns:

Dar oare pe tine te va considera cineva serios? De ce spui ca nu duci lipsa de bani?

| Somebodyღ a răspuns:

Sigur ca exista, cauta si vei gasi happy

In primul rand daca iti doresti seriozitate trebuie sa oferi in schimb acelasi lucru.
In al doilea rand fizicul nu are importanta desavarsita daca vrei sa cunosti dragostea adevarata care sa iti umple inima si sufletul de emotie.
Se face o mare confuzie intre un aspect fizic impecabil si un suflet pe masura, de aici si motivul atator relatii si casnicii nefericite. Fericirea datorata iubirii nu consta nici in latura materiala, nici in inzestrarea fiziologica, ea se simte cu sufletul, are locul ei aparte in adancul fiintei noastre.