| Scliparici a întrebat:

Oare mai tine la mine?
deci vinerio mi-a zis ca seful lui i-a propus sa mearga cu el in Germania pentru a aduce marfa (el este mecanic) si m-a intrebat daca se poate duce si eu nu am fost de acord. El a mai insistat de 3 ori...imi spunea ca il plateste, ca pana duminica se intoarce...si eu m-am suparat si i-am zis sa faca ce vrea. El mi-a promis ca nu se duce.
Seara a inceput sa-mi spuna ca i s-a facut rau (pe la 10) i-am zis sa se culce...si la 3 noaptea mi-a dat mesaj ca esti la spital. A2a zi, sambata, nu a vorbit cu mine absolut deloc, nu m-a sunat, nu mi-a dat mesaje... absolut nimic. Si mi-am dat seama ca s-a dus cu ala in Germania; cand i-am zis nu a recunoscut si a inceput sa zica ca lui chiar i-a fost rau si ca a fost la spital etc etc. Astazi pana la urma imi recunoscu ca s-a dus cu in Germania de fapt pentru a face rost de bani pentru noi doi.
Eu as vrea sa ma despart de el pentru ca mi se pare foarte urat sa ma minta in acest hal. Adica dupa 1 an asa face? Dar incepu sa-mi spuna ca el fara mine se omoara si imi este frica sa nu faca asa ceva pentru ca il stiu in stare.
Ce sa fac?
Ma scuzati ca am scris atat dar chiar am nevoie de un sfat sunt foarte trista pentru ca regret ce mi-a facut si eu chiar il iubesc enorm de mult, dar nu suport ca m-a mintit asa.
Mai merita iertat? Mi-am pierdut total increderea in el

27 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai da-i o sansa

| Scliparici explică (pentru mona):

Merita?

| mona a răspuns (pentru Scliparici):

Nu ca ar merita dar in dragoste mai trecem cu vederea peste cate o minciuna

| Scliparici explică (pentru mona):

Chiar si cand este asa de grava?

| mona a răspuns (pentru Scliparici):

Te-a mintit ca e in spital cand de fapt era in Germania, nu cred ca a facut o crima, e o minciuna ca oricare alta dar tot minciuna se numeste

| Scliparici explică (pentru mona):

Da dar putea sa-mi fi spus adevarul pentru ca as fi inteles chiar daca nu eram de acord

| mona a răspuns (pentru Scliparici):

Probabil nu a vrut sa te superi de aceea a preferat sa te minta[desigur ca nu s a gand ca oricum vei afla pana la urma]

| Scliparici explică (pentru mona):

Iti multumesc frumos pentru ajutor :*:*

| mona a răspuns (pentru Scliparici):

N-ai pentru ce

| neutrino a răspuns:

Nici el nu merita iertat, dar nici tu nu-l meriti pe el. Va pierdeti timpul (aproape) degeaba impreuna.

| h3r a răspuns:

Deci tine de munca lui. Tu de ce nu l-ai lasat sa mearga?
Aici tu ai gresit, iar el intr-adevar nu trebuia sa te minta. Este de apreciat ca a recunoscut pana la urma fapta si mai ales ca nu s-a suparat el pe tine.
Treci peste asta si alta data discuta serios cu el, pentru ca era in avantajul vostru sa plece.

Tine cont ca aveti o relatie, in care trebuie sa va implicati amandoi.
Take care.

| cristinel87 a răspuns:

:Oltence fierbinti!""

| Originaly a răspuns:

Parca ai fi iubita mea, numa ea imi face asa nu te duce acolo nu te duce acolo, mai trebuie si putina incredere intr-o relatie, daca se duce la munca nu stiu unde era problema.Cred nu trebuia sa te minta in halul ala chiar daca si tu ai gresit impunandu-i sa nu se duca...parerea mea impacati-va! si sfatul meu e sa-l pui la o incercare, pune o prietena sa se dea la el si iti vei gasi raspunsul! Take care

| Scliparici explică (pentru Originaly):

M-ai inteles gresit eu nu am vrut sa se duca pentru ca sefu lui il munceste destul cand e la munca si nu as fi vrut sa se duca cu el pentru un milion pentru ca si asa era destul de obosit. Si nu cred ca meritam sa ma minta asa

| Originaly a răspuns (pentru Scliparici):

Mda ca ai explicat mai bine...ai dreptate aici.Insa cred ca s-a dus de rusine cred.In fine nu trebuia sa te minta in felul ala... pune sfatul meu de mai sus in practica si ai sa vezi daca tine la tine.iti raspunzi la intrebariwinking! Take care!

| Scliparici explică (pentru Originaly):

Am mai incercat de curand, dar el a trecut testul.
Nu inteleg...mi-a dovedit de multe ori ca ma iubeste dar sa ajunga sa ma minta cu asa ceva...ca e la spital si chestii din astea crying nu pot intelege
scuze ca ti-am tot scris atat sad chiar sunt foarte confuza

| Originaly a răspuns (pentru Scliparici):

Am iubita de ceva ani si am picat la un asemene test! Si mi-a mai dat o sansa! Daca el a trecut merita o a doua sansa...chiar daca te-a mintit cu munca.Succes si numai binewinking

| Scliparici explică (pentru Originaly):

Multumesc frumos pentru sfaturi chiar m-ai ajutat mult:*

| Rebecca009 a răspuns (pentru Originaly):

Ai picat testul de fidelitate? Sa nu-mi spui ca te-a prins Ernest in flagrant laughing

| Originaly a răspuns (pentru Scliparici):

Si am si o vorba care mie unu imi place si ma regasescwinking''Daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu, asta nu inseamna ca nu te iubeste cu toata finta sa!''Sa fii iubita! Take care!

| Originaly a răspuns (pentru Rebecca009):

L-am picat am stat si am asteptat o fata 30 min...la 4 ani de relatiehappy.laughingdar acum am ajuns la 6, se mai intampla sa nu gandesti.Si din fericire nu am ajuns la ErnestwinkingTake care!

| Scliparici explică (pentru Originaly):

Sa va iubiti in continuare si mai mult:*

| Originaly a răspuns (pentru Scliparici):

Mersi,:*la fel si voi...

| zuzy17 a răspuns:

Iarta dar nu uita kiss! poate este prima data cand te minte si o facut'o cu un motiv intemeiat daca nu tinea la tine nici nu iti mai spunea ca pleca in Germania pentru 2-3 zile ...acum tu esti in masura sa decizi nu decidem noi pentru tine ...gandeste bine ca mai tarziu sa nu regreti. te-am pupacit si ai grija de tine :*:*

| Scliparici explică (pentru zuzy17):

Dar ar fi putut sa-mi spuna adevarul nu? la cei 19 ani ai lui ajunge sa faca asa ceva?
e dureros sa stii ca persoana iubita te minte pentru ceva minor la altceva mai grav ce va face?

| zuzy17 a răspuns (pentru Scliparici):

Pai poate nu a vrut sa te supere ( avand in vedere ca tu i-ai spus sa nu mearga) de aceea te-a mintit :* nu pune totul la suflet ca o sa ajungi sa suferi din nimicuri ...mai dai o "Sansa". si daca o va mai face nu il mai ierta pentru ca si-o i-a in cap :* asa fac toti eu m-am lamurit cu al meu si i-am spus pa dupa a 2 sansa :* ai grija :*

| Scliparici explică (pentru zuzy17):

Multumesc pentru sfaturi:*