| anonim_4396 a întrebat:

Oare pot ramine insarcinata?
el mia introdus penisul de 3 ori, doar 3-4 cm...pe mine m-a durut si nu l-am lasat sa continuie... vreau sa mentionez k sunt virgina si eu si el.
da dacaa eram in perioada fertila si baiatul nu avea prezervativ dar totusi nu a ejakulat in mine, poate fi riskul de a ramine insarcinata? va rog sa imi raspundeti urgent!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exista riscul sa ramai insarcinata. Si nu mai esti virgina, ai avut deja contact sexual.
Riscul de sarcina nu e foarte mare, dar e suficient de mare, mai ales tinand seama ca el nu are experienta, asa ca nici nu poti fi sigura ca n-a "scapat" cateva picaturi de sperma. Acum nu poti decat sa astepti vreo 3 saptamani, apoi sa-ti faci un test de sarcina si, indiferent de rezultatul testului, sa mergi la ginecolog, fiindca dupa ce ti-ai inceput viata sexuala, vizitele periodice la ginecolog sunt obligatorii.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dece fara Prezervativ?! Cum puteti fi atat de Inconstienti=Iresponsabili, inca de la debutul vietii voastre sexuale?! DA! "poate fi riscul de a ramane Foarte insarcinata!" Mai, dar voi de boli transmise sexual nu ati auzit?! Daca v-ati imbolnavit, pe langa riscul sarcinii?! NU MAI FACETI SEX NEPROTEJAT!

mlm
| mlm a răspuns:

Virgina nu mai ai cum sa fii, insarcinata s-ar putea, parerea mea este sa astepti citeva saptamani si sa incerci sa-ti faci un test de sarcina care iti va spune daca esti insarcinata sau nu.Bafta multa.

| cioko19 a răspuns:

Exista un risc minim de a ramane insarcinata.

cu prezervativ de la inceput pana la sfarsit!

| cristina_6456 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine n-ai cum sa ramai insarcinata adica riscurile sunt minime

| endofstory a răspuns:

Mai e timp sa invatati... asa am fost toti la inceput

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai ce prieteni hotariti aveti? Pune mina si hotarastate tu odata. Pai ori e lae ori balae.Ba sint ba nu sint dar vreau si facuta mar si totodata si sa stiu totul despre cum se ramine pe zebra. Tu te intelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca poti ramine insarcinata stai fara de grija

| Ion1234 a răspuns:

Crede-ma poti sa ramii insarcinata fiindca am avut si eu asa situatie si acum e insarcinata prietena