| anonim_4396 a întrebat:

Of.Am o problema. sad si urasc asta. vreau sa ma descarc la voi. de ce ma indragostesc asa de repede? adica nu ca ma indragostesc dar de exemplu daca vorbesc o saptamana-doua cu un baiat.da zic incep sa ma indragostesc si daca vad un baiat cu care am avut cateva chestiute cu el in trecut...nu ne mai vorbim.cand il vad ma atrage, simt sentimentul ala ca mi-e dor de el. cum mi s-a intamplat si astazi l-am vazut pe el, nu am mai vorbit de vreo 2 luni si cand l-am vazut eram asa trista..tot la el imi sta gandul si acum. nu stiu. oare problema ii ca pun prea mult suflet la inceput? sad

3 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Lasa-i si pe ei sa simta, sa se apropie de tine si bucurate de aceste momente cand esti impreuna cu ei; e frumos sa te indragostesti repede si eu fac la fel big grin simte si bucurate de sentiment nu-l suprima si nu-l asocia cu un baiat sau altul, asociaza-l cu tine, e in tine!
cand simti, actioneaza in consecinta! cum ai spus ca l-ai vazut azi pe el, du-te la el vorbeste apropie-te de el cat poti de mult, fi jucausa si relaxata :* te pupacesc cu dragoste >big grin

| AndyLavy a răspuns:

Esti prea sentimentala. si eu sunt la fel. Nu ai ce sa faci, decat sa incerci sa nu traiesti in trecut, si sa iei lucrurile asa cum au picat, sa te conformezi, si sa iti vezi inainte de viata.
Probabil esti si la perioada adolescentei. Cu timpul sentimentele se vor mai estompa, si te vei schimba, nu vei mai deveni atat de sensibila la orice. cel putin cu mine asa s-a intampla.
Problema este ca nu stii cand trebuie sa te opresti. Daca ai pus punct unei relatii o lasi in urma, nu o porti cu tine in gand, ca nu are niciun rost.

| lolylolypops a răspuns:

Da! Pui prea mult suflet si asta se numeste prostie, crede-ma! Nu se merita, adica banuiesc ca esti mica 13-14 ani, cum sa pui atata suflet pentru baieti? Ei vor acum doar aventura! Adica sa fii asa iti face rau, tu suferi acolo si ala uita de tine! Nu, nu, nu e bine incearca sa fii mai rece si mai distanta, poate nu ca mine:"tipa cu inima de piatra"