| Andrei101010 a întrebat:

Ofer funda! Sora mea are un iubit de ceva vreme.Si a aflat zilele acestea ca el inca m-ai tine lagatura cu fosta lui prietena. Faza e ca fosta lui are un copil cu altcineva(caruia chiar nu ii pasa de el) si era bolnav si iubitul surorii mele i-a trimis bani.Acum sora mea a avut o cearta monstru cu el.A zis ca nu e copilul lui si sa isi vada de treaba.El a si vorbit cu fosta lui si a sters conversatia. Ceea ce a facut-o pe sora mea sa isi puna m-ai multe intrebari.Voi ce credeti despre situatia asta?

3 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Probabil cei doi au incheiat o relatie matura si au ramas, intr-o oarecare masura, prieteni. Nu cred ca mai simte ceva pentru ea, ci doar o ajuta, ca o persoana care ii e draga, care a fost in viata lui si pe care o respecta, si pana la urma a ajutat un copil la nevoie. Nu ar trebui sa ascunda asta de sora ta, insa probabil o face pentru ca sora ta nu intelege situatia si stia ca ar fi facut un scandal mostru. Cum la si facut de altfel. Eu zic sa stea linistita.

| Aasdfghj a răspuns:

Gestul pe care l-a facut e cat de cat ok daaaar nu e normal ca acest lucrul sa-l ascunda de iubita lui. Sunt un cuplu iar eu consider ca trebuia sa discute si cu ea. Chiar daca nu sunt casatoriti si i-a dat din banii lui, tot consider ca ea trebuia sa stie. Faptul ca inca vorbeste cu fosta si a ascuns asta de iubita lui, nu e normal. Increderea se castiga greu si se pierde intr-o clipa. Trebuie sa se gandeasca la ceea ce vrea sa faca incontinuare si sa discute cu el.

| tintareco a răspuns:

Dacă el a vorbit cu fosta lui şi a şters conversaţia, denotă, că a înţeles, că acel copil nu este al lui şi că a şters vechea relaţie.Prin urmare, a pune întrebări acum, este o treabă neavenită deoarece, tulbură apele care încep să se liniştească. Episodul acesta trebuie uitat şi viaţa merge înainte. Părerea mea.Succes.