| dianaalexandram a întrebat:

Ofer fundita!happy Hmm.Am placut un baiat si cand a inceput sa ma placa si el mi-a trecut( asa is eu si nu stiu dece..tot timpul cand plac pe cineva si cand ma place si el imi trece) si acum iar am inceput sa il plac pe baiatul ala :l 1. poate n-o sa mai am sansa la el 2. daca o sa ma placa iar o sa; mi treaca.Ce sa fac sa nu mai fie asa?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca te-a placut o data,te va placea si a doua oara, chiar daca va fi ceva mai greu sa-l cuceresti din nou.
Apropie-te din nou de el si incearca, cred ca se va simti magulit de atentia ta, de pierdut nu ai ce pierde.
Faptul ca-ti place un baiat si iti trece, pune-o pe seama ambitiei si orgoliului tau personal.Probabil baietii care iti plac sunt fie populari,fie foarte cautati de fete,iti starnesc curiozitatea intr-un fel sau altul.
Si,pentru ca nu-ti cunosti puterea de atractie,incerci sa-i "cuceresti", macar putin, pana obtii confirmarea ca te plac si ei.
E un mod de a capata incredere in tine si in atributele tale de viitoare femeie.
Imediat cum ai confirmarea faptului ca un baiat cu care ti-ai pus mintea, te place, curiozitatea si orgoliul tau sunt satisfacute si iti...trece,"victima" nu mai prezinta interes.happy
Sa ai grija,deocamdata e doar un joc (altii ar numi-o superficialitate sau lipsa de maturitate),dar nu te obisnui s-o faci prea des,poate vreun baiat sa se indragosteasca serios de tine si-l vei face sa sufere mult,cat nu merita!
Ca sa-ti placa iar baiatul asta,posibil sa il placi cu adevarat,posibil sa-l "vezi" si cu sufletul, nu numai cu mintea!
Nu cred sa vrei sa te joci de data asta, nu cu el, probabil e baiatul TAU "special", perechea ta!
Ti-o doresc din tot sufletul!happy

4 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

raised eyebrows simpatia o dezvolti dupa ce stai cu acel baiat peste 1 saptamana, cel putin asta-i parerea mea. Nu poti zice ca iubesti pe cineva doar asa privindu-l. In legatura cu intrebarea, nu, n-ai ce face. Te poti impotrivi, daca crezi ca esti destul de puternica pentru ati invinge ratiunea cu constiinta.

| irina20 a răspuns:

Sanse sunt.Dar fi sigura ca il placi, cunoaste-l putin inainte. Daca il placi cu adevarat nu-ti va trece!

| Zaied a răspuns:

Poti incepe prin a nu mai fi asa superficiala dar probabil ai 14-15 ani si nu stii inca ce e dragostea, nu e vina ta.Si eu aveam obiceiul de a-mi placea de fete pentru cateva zile dupa care gata.

| AlexSmile a răspuns:

Incearca si te apropie de el, si nu va mai fi ca la inceput.