| MariaMarty a întrebat:

Nici nu mai stiu ce simt. timp de un an jumate mi-a placut foarte mult de un baiat, il numesc O ..insa acest baiat era foarte timid si tacut..si nu i-am spus ce simt..am tinut ascuns, ca na, am zis ca nu se uita el la mine..asa si eu fiind la fel de tacuta si timida, am tot incercat de-a lungul timpului sa devin mai indrazneata..asa si de vreo 3, 4 luni am devenit mai sociabila ..si tot mai vorbeam cu prietenul lui O, care-si daduse seama ca il plac..si sincer si O imi dadea de inteles ca ma place.dar na, am zis ca poate doar mi se pare.dar vad ca prietenul lui cel mai bun tot incerca sa ne apropie, tot incerca sa ne puna in vorba unul cu altul.dar baiatul era foarte timid..si am zis ca deja a trecut prea mult timp de cand il plac si e timpul sa trec mai departe ..si am inceput sa vorbesc cu alti baieti, si pe baiatul asta O usor usor l-am uitat..si a inceput sa-mi placa de altii..chiar a fost o faza cand ma aratam ~indragostita~ de altul si lui O ii venea sa planga.dar n-am dat mare atentie..si uite asa, in cele din urma aflu ca O in tot timpul asta m-a placut.dar nu a facut nimic din cauza timiditatii..si acum pur si simplu mi-e ciuda, ca am fost 2 prosti care s-au placut si n-au facut nimic.iar acum e cam tarziu, nu-mi mai place de el..si nici n-o sa-mi mai placa vreodata de el, si clar de atunci l-am ignorat complet. ..insa de ce am o satisfactie atat de mare cand filtrez, sau sunt mai apropiata de unii baieti care ii seamana fizic? si de cand nu-mi mai place de el mi-a placut de vreo 4 baieti dupa care m-am aprins repede, dar la fel de repede mi-a trecut..de ce?

Răspuns Câştigător
| BlackOpal a răspuns:

Pai, e posibil ca acea,, O" sa corespuna in mintea ta unui anumit tipar de băieti, care iti plac din punct de vedere fizic. Probabil ca la el te.a deranjat timiditatea mult, dar fizic te.a atras mai mult decât altii, si de aceea ti.au plăcut băieti care seamănă cu el.
Aceasta este părerea mea.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să fii stăpână pe sentimentele tale!
Pa, pa.

| wildthing a răspuns:

Asta dovedeste ca esti la o varsta la care nu ar trebui sa ai inca o relatie sentimental/sexuala...nu esti destul de matura si stabila emotional.

| MariaMarty explică (pentru wildthing):

Am 17 ani totusi...dar da ai mare dreptate, sunt imatura.

| neutrino a răspuns:

Asa este tineretea!

| BlackOpal a răspuns:

*acel