| anonim_4396 a întrebat:

Off... cred ca băiatul de care imi place s-a supărat pe mine! sad I-am trimis mesaj si l-am rugat sa imi dea lecția la o materie si mi-a raspuns: "Mă gândeam ca nu va oboseati sa imi dati mesaj din placere" și eu i-am zis ca i-o dau si eu la materia la care a lipsit azi, si după I-am zis scuze daca l-am supărat si m-a lasat cu seen. Ce as putea sa fac?

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Are dreptate baiatul, numai fa nimic

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Dar dacă ii spun: "Dar de unde stii ca nu ti-am dat mesaj din plăcere? Poate mai urma să mai vorbim." Crezi ca ma iarta? Ca eu chiar voiam să mai vorbim, nu voiam să îl supăr sad

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu practic ai profitat de el, si-a creat deja o parere despre tine

| Violleta2022 a răspuns:

Esti tare tam tupeista, daca i-ai facut asta taman baiatului pe care-l placi.
Pacat, eu nu m-as fi aratat atat de fraiera la scoala, incat sa apelez taman la el, cerandu-i ajutorul la teme.

| alina2k18 a răspuns:

SPune-i si tu ca placerea urmeaza dupa ce ti-o dawinking
Lectia big grin

| RAY a răspuns (pentru alina2k18):

Nebunatico ai revenit

| mentholinks a răspuns:

El foloseste cu tine forma de politete sau i-ati trimis mesaj mai multe fete? Eu cred ca se simte cam ignorat si cauta putina atentie dar este si cam prostut dupa felul in care a reactionat.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Păi doar eu i-am trimis mesaj, nu stiu daca i-au mai trimis si altii, si a raspuns asa. După I-am trimis 2 mesaje în care imi ceream scuze si m-a lasat cu seen...

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Aiurea, nu stiu ce sa zic, incearca sa mai vorbesti cu el, poate face to face mai mult.

| Emma30555 a răspuns:

Spune i ca ti pare rău, ca înțeles greșit ca tu de fapt vrei sa mai vorbiți

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

I-am spus, acum astept sa intre iar pe Fb.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

E idiot si imatur. Se supara ca sa faca pe interesantul. Lasa-l in pace, nici nu-l mai baga in seama.

| Pool77 a răspuns:

De ce nu-ti faci un jurnal?

Ne-ai salva cateva minute din viata.

| Lostlyric a răspuns:

Nu inteleg de ce oamenii complica totul mai mult decat e deja. Mesajul lui sugereaza faptul ca l-ai contactat pentru un interes propriu. Ti-a mai sugerat si ca nu ai fost prima persoana in ziua aceea sau in saptamana aceea sau mereu - in care oamenii il contacteaza doar cand au nevoie de ajutor. Daca tot folositi tehnologia si nimic nu este chiar spontan ci ai timpul in avantajul tau in asa fel incat sa te gandesti inainte de a trimite un mesaj - de ce nu-l intrebi cum se simte, cum i-a fost ziua, ce a mai facut etc. si apoi, sa inserezi si o intrebare total nevinovata? Mai ales daca este baiatul de care tie iti place, banuiesc ca merita toata atentia ta, nu? Nu pun la indoiala ca ai intentii bune, dar nu te astepta ca atunci cand ceri ajutorul celui care iti este drag sa primesti si un raspuns pozitiv. Cum ar fi ca intr-o zi, toate persoanele la care tu tii sa te sune pentru ajutor, uitand complet sa te intrebe daca te simti bine? Nu e prea politicos si nici nu pica bine daca ai avut o zi in care probabil ai fost stresat sau ingrijorat sau, sau...
Si daca ai fi fost singura care adopta strategia ta fata de el, tot nu ar fi fost politicos. Nu ceri ajutor oamenilor fara a da ceva in schimb sau fara a oferi ceva la schimb. O intrebare, un zambet, cele mai mici gesturi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aveai timp pana acum sa faci ceva dar esti ca restul, astepti mereu totul pe tava si baiatul ti-a dat cu praf de mers. Soarta. Altul.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu se supara baiatul era in zona prieteniei, asa il place ca i creeaza drame

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu prea e zona aia ca si ea il place. Doar ca e tipicul ala de fata. Cand place pe unul, nu face absolut nimic. Sta si se roaga la sfantul asteapta ca ala sa o noteze ea nefacand absolut nimic sa ii atraga atentia. Prostii de 12 ani.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cred ca nu are mai mult de 16 ani, fetele asteapta mereu totul sa le vina pe tava, le plac catelusi, sclavi care sa le faca totul pe plac doar pentru sex, desigur in lista prieteniei nu primesti nimic

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu sunt genul asta de fata. Am 15 ani, si sunt foarte timidă. De asta n-am făcut nici un pas până acum. Dar de acum o sa incerc sa nu mai fiu si sa ma apropii de el.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai sta si du-te la el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tehnologia asta, Dacã totusi vreoai sa-l ajuti, si tot il placi, o faceati impreunã, asa il mai faci si prost.
Lucreaza in echipa cu el, la biblioteca asa va puteti apropia. Dacã e destept baiatul face o miscare cu tine.