| anonim_4396 a întrebat:

Am aflat că băiatul pe care-l plac mă place prin intermediul unui prieten. După câteva ore de când aflasem, mi-a dat un mesaj cu bună și i-am răspuns tot cu bună. Problema este că a trecut o zi si nu a răspuns, nici măcar seen nu a dat. Ce ar trebui să fac? Credeți că mă place? Eu nu stiu ce să cred. Nu am vorbit cu el pana acum, doar l-am văzut de cateva ori. M-am întâlnit cu el în mall și s-a uitat la mine, dar nu m-am gândit niciodată că s-ar putea să mă placă. El are 16 ani, iar eu 14. Deci, ce credeți?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In general, un baiat se uita dupa o fata indiferent daca o place sau nu. Asta e legea nescrisa a firii omenesti. Daca tu nu-i dai atentie el se va „indrepta" catre alta fata. Trimite-i un mesaj, chiar daca pari indrazneata.

| Miss25JK a răspuns:

Eu nu as crede ce spune acel prieten, daca respectivul te place iti va raspunde, sincer acum e Pastele, la 16 ani e posibil sa fie ocupat cu familia... Eu mi-as vedea de scoala, timp de placut si iubit va fi suficient happy