| Inna13 a întrebat:

Daca am avut contact sexual neprotejat la 3 zile dupa ciclu iar prietenul meu nu a ejaculat in vagin, pot ramane insarcinata? mentinonez ca mi-a venit cilul normal dupa aceea, exact la 28 de zile dar a durat doar doua zile. De aceea sunt nedumerita...MULTUMESC!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fi ramas insarcinata, mai ales ca nu ai avut o menstruatie normala. Totusi, cred ca riscul este destul de mic (probabil in jur de 20%). La 7 zile de la acea sangerare fa un test de sarcina din prima urina de dimineata, test pe care sa-l repeti dupa inca doua zile.

| claudiea79 a răspuns:

Buna. sper ca nu ai 13 ani. poate ai o dereglare hormonal sau esti stresata. nu esti insarcinata.alta data sa folosesti prezervativul.

| weedini a răspuns:

Esti dilie rau.NU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu draga. Nu poti ramane insarcinata daca prietenu nu a ejaculat in vagin.=). Stai linistita. desi daca chiar te indoiestiiti poti lua un test de sarcina. vei avea mai multa siguranta, pentru. ca este posibil sa ramai si sa ai ciclu normal. si exact,. doar ca orkm eu exclud total SARCINA pentru. ca nnu a ejaculat in vagin. daca asta spui. atunci stai linistita. in schimb daca a ejaculat aproape.de vagin. ar exista 5% ca un spermatozoid sa ajunga la destinatzie.

>big grin

| Cr3aT2a a răspuns:

Se spune ca daca esti insarcinata in prima luna ciclul iti intarzie...insa in situatia ta nuh ai dc sa te ingrijorezi

| hanny_4658 a răspuns:

NU poti ramane insarcinata...nu te ingrijora

| SummerRain a răspuns:

Da, e posibil asa ceva.
1 pentru ca in lichidul preejaculator tot exista spermatozoizi si 2 pentru ca in cazul in care ramai insarcinata ciclul poate sa-ti vina si urmatoarele trei luni, insa mai redus cantitativ.
te sfatuiesc sa faci cateva teste de sarcina si o sa stii exact.