| Mayhem666 a întrebat:

Ok, am si eu cateva intrebari. Daca nu sunteti cat de cat deschisi la minte, va poftesc sa plecati, ca nu vreau raspunsuri de la incuiati la minte care o sa creada ca ce urmeaza sa intreb e ceva complet iesit din comun si nu e normal ca cineva sa faca asta.

Intrebarile sunt urmatoarele:

Ati practicat vreodata BDSM sau Roleplay BDSM, sau ati vrea sa faceti asta, cel putin o data in viata voastra?

Daca ati facut sau ipotetic vorbind, ati dori sa faceti, ati prefera sa aveti rolul dominant sau cel submisiv?

Daca ati facut sau doriti sa faceti, ati fi ok cu o persoana de sex opus, de acelasi sex sau oricare dintre cele doua (va este indiferent)? Sau ati dori in grup cu persoane de ambele sexe?

Chiar daca nu ati practicat asta vreodata, v-ati gandit macar o data cum ar fi daca ati incerca?

Ce sex toys ati prefera sa folositi daca ipotetic vorbind ati practiva Roleplay BDSM?

Ce "theme" ati prefera sa alegeti? (ex: master and servant/slave, police officer and criminal, professor and student, boss and employee, etc.)

Sunt curios de cat de deschisi la minte sunt romanii si daca stiu si ei ca exista mult alte feluri de placeri sexuale decat cel de sex obisnuit.

54 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai inceput „bine" abordarea cu noi ăstia de pe TPU. Numai sa ne explici si noua ce inseamna termenii ăia de care spui. Că noi suntem foarte incuiati la minte.

| Mayhem666 explică (pentru darrio2007):

Pot recunoaste si eu sarcasmul, dar nu pot sa ma abtin din a spune ca totul se poate afla la un click departare, Google e gratis, si nu e greu de folosit. Poti sa cauti si tu termenii astia de unul singur.

| darrio2007 a răspuns (pentru Mayhem666):

Si tu puteai cauta, ca sa nu mai primesti raspunsuri de la niste inculți.

| Mayhem666 explică (pentru darrio2007):

Nu ai cum sa cauti pe Google ceva ce necesita un raspuns personal din viata privata a cuiva.
Nu e ca si cum intrebarile mele necesita un "raspuns corect care ma ajuta cu ceva" ci e mai mult un raspuns depinzand de preferintele si experientele personale ale unor persoane.
Singurul loc unde puteam sa intreb asta, era pe anumite forumuri, dedicate fix pe acest subiect, dar nu am motivatia sa caut un astfel de forum (daca exista), sa-mi fac cont acolo si apoi prima mea intrebare sa fie asta, si probabil nimeni sa nu-mi raspunda pentru ca as fi fost tipul nou de care nimeni nu a stiut ca macar exista.
De aia am intrebat aici, mai ales ca site-ul asta are categoria asta unde poti intreba despre lucruri sexuale fara sa-ti fie frica ca o sa primesti ban de la admini si unde oamenii isi pot impartasi experientele si preferintele personale legate de subiectul respectiv.

| darrio2007 a răspuns (pentru Mayhem666):

Ok.

| Liviu a răspuns:

Nu ma atrage BDSM, nu am ce sa iti spun, sunt deschis la minte.Insa nu atat de deschis.Deschiderea are o limita, intelegi? Limita dintre destept - prost, este foarte aproape una de alta.Ai grija, ca dintre tupeu - nesimtire.Sunt granite foarte subtiri.Ai grija sa nu treci granita, in general vorbind.Toti trebuie sa incercam sa nu trecem granita... tongue

| RAY a răspuns:

Cu persoana iubita, da, as încerca absolut ce scrii acolo, am face toate pozițiile din kamasatura.

Tu ce fantezi ai cu rayana?

| Mayhem666 explică (pentru RAY):

Cine e rayana?

| Mayhem666 explică:

Nu chiar. BDSM e mai mult legat de sadist-masochist, dominant-submisiv, si cu sex toys, cum ar fi catuse, sfoara, butt plug, dildo, bici, costum din latex si tot felul de alte minunatii.
Roleplay BDSM, contine toate alea, dar mai urmezi si un fel de "theme" adica gen politist-criminala (asta e doatr unul din multele exemple existente), tu te prefaci ca esti politist si o prinzi pe criminala si o pedepseti intr-un mod sexual, gen ii pui catusele la maini, o legi cu sfoara si o biciui, sau ceva gen asta. O pui sa ti-o suga si i-o tragi intr-un mod violent. In cazul asta tu ai fi cel dominant si ea cea submisiva, dar daca esti mai masochist de fel, poti tu sa fi criminalul si ea politista care te "pedepseste". Rolulile pot fi inversate in functie de preferintele partenerului.

Răspuns utilizator avertizat
| Zuzu1991 a răspuns:

Bdsm e o deviatie
NU am spus ca e gresita
DAR
nu ar strica in primul rand sa fiti amandoi pregatiti cu chestii mici dar LETALE de gen "safeword", sau o foarfeca SIGURA la indemana, ceva de genul asta
https://hornystoner.com/products/scissors?variant=31489760723057
sau, DOAMNE FERESTE sa va cautati o dominatoare, care contra cost doar sa va spuna ce sa faceti (cat timp ea e doar antrenor nu e nici o prostitutie) si care s-ar putea sa stie foarte bine care e cea mai tare chestie, pozitie, situatie, etc.

| Mayhem666 explică (pentru Zuzu1991):

Sunt de acord cu tine in legatura cu safeword-ul. E bine sa existe asta ca o metoda de precautie in caz ca unul sufera mai mult si vrea ca celalalt sa se opreasca, fara sa spuna direct sa se opreasca din moment ce modul direct poate face parte din roleplay, iar celalalt sa nu isi dea seama.

| Digikey a răspuns:

Exista sute de boli psihice care isi pun amprenta si in viata sexuala a individului.
Unii sunt platiti bani grei doar sa defecheze si sa urineze pe deastia deschisi la minte care cauta alte placeri.

| Mayhem666 explică (pentru Digikey):

"Exista sute de boli psihice care isi pun amprenta si in viata sexuala a individului."

Nu cred ca fanteziile sexuale persoanle sau fetish-urile au vreo legatura cu bolile psihice.

"Unii sunt platiti bani grei doar sa defecheze si sa urineze pe deastia deschisi la minte care cauta alte placeri."

Ewww, aia mi se pare absolut dezgustator. Nu vad nimic sexy sau atractiv in orice fel legat de a face asta. Nici legat de ceva sexual nu vad cum ar fi. Nu vad cum cineva ar gasi placere in a fi intr-o astfel de situatie. Aici pot fi de acord cu tine la partea cu boli psihice, dar nu si cand e vorba de BDSM, atata timp cat nu se depasesc anumite limite.

| CIaudiu a răspuns:

Sincer da, m-am gandit si chiar as dori s-o practic candva. La un moment dat ma gandeam ca fiecare partida de sex sa fie BDSM pentru a fi mai captivant, iar in fiecare pardita sa fie cate un rol diferit. De exemplu o data sa fie scena elevul care violeaza profesoara de matematica pe care o uraste, alta data pacientul care este la un control de rutina la spitalului sau poate cu o criminala in serie care rapeste si tortureaza baietii cu penisul mare, etc.
A da, era sa uit, toate astea sa le fac cu o femeie. big grin

| Mayhem666 explică (pentru CIaudiu):

" alta data o criminala in serie care rapeste si tortureaza baietii cu penisul mare"

Ai vrut tu neaparat sa nu scapi detaliul asta, hahaha.
Vrei sa-i faci pe altii sa te invidieze?

| CIaudiu a răspuns (pentru Mayhem666):

Dea big grin

| Cheo0S a răspuns:

Goddess mortal, mommy boy, police criminal, daddy little girl.
Cu cat mai multe persoane laughing

| Mayhem666 explică (pentru Cheo0S):

Si ai prefera sa fi cea dominanta sau cea submisiva?

| Cheo0S a răspuns (pentru Mayhem666):

Ghiceste.

| Mayhem666 explică (pentru Cheo0S):

Imi cam lasi impresia ca ai fi dominanta, dar pot sa gresesc.

| Cheo0S a răspuns (pentru Mayhem666):

Gresesti frate, rau de tot inca.

| Mayhem666 explică (pentru Cheo0S):

Wow, chiar mi-ai lasat impresia asta. Chiar am crezut ca esti dominanta, nu mi-am dat seama ca esti submisiva.
Apropo, am crezut ca esti si fata, am gresit si in legatura cu asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Den1sa a răspuns:

1. Nu
2.dominant
3.sex opus
4.nu
5.nu stiu niste catuse
6.devil and angel
: )

| cepIm a răspuns (pentru Den1sa):

Vrei să te ajut să-ți faci visul realitate? love struck

| Cheo0S a răspuns (pentru cepIm):

Poate dai de UN trans sub poza aia.

| Den1sa a răspuns (pentru cepIm):

Asta nu e un vis, nu as face niciodata asa ceva am raspuns ipotetic : )

Răspuns utilizator avertizat
| InYourPants a răspuns:

Nu trebuie sa fii deschis la minte sa faci asta, cunosc o gramada de babuini care practica si duminica merg la biserica.
Acum o sa te targeteze Hecate, o sa fie geana pe tine, o sa sara pe tine in privat
Cred ca s-a udat numai citind intrebarea

| Mayhem666 explică (pentru InYourPants):

Cine naiba-i Hecate?
Dupa cum l-ai descris/ai descris-o, pare cineva cu care nu vreau sa am placerea de a face cunostinta.

| Cheo0S a răspuns (pentru InYourPants):

Esti cam proasta fa.

| Cheo0S a răspuns (pentru Mayhem666):

E una care tot isi schimba conturile, din Luna in Luna. Crede-ma e Mai normala decat partita asta.

| InYourPants a răspuns (pentru Cheo0S):

Tu sa taci pedofilule

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Eh, e genul de gagica ideala pentru orice individ din rasa masculina.

| Mayhem666 explică (pentru Drimmero):

Orice individ din rasa masculina? Chiar si cei gay?

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Chiar si pe gay ar fi in stare sa-i converteasca. Nu-i de joaca cu ea.

| Mayhem666 explică (pentru Drimmero):

Nu ai cum sa "convertesti" pe cineva gay in cineva hetero.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Ea e capabila de convertire. Sper ca ai realizat ca glumesc

| Cretinul112 a răspuns:

Ce e ala BDSM?

| IreneNemteanu a răspuns (pentru Cretinul112):

Bondage /legături, restructii
Disciplină
Sado, sadism
Masochism
Probabil latent câte ceva din fiecare exista în fiecare dintre noi, în diverse etape existențiale, nu doar sexual unde termenul de bdsm este larg folosit.
Cât din fiecare, în ce etapa și în ce măsură exista și se manifestă depinde de fiecare în parte.
Eu de exemplu l-am descoperit destul de târziu din filme, literatură și de la o cunoștință, care făcuse mai mult sau mai puțin un mod de viață din asta.

| Mariaa005 a răspuns:

1.am incercat roleplay
2.dominant de obicei, submisiv 1-2 ori de curiozitate
3.da as fi ok cu ambele, sunt bi
4.am incercat
5.catuse, bici
6.persoana rapita si rapitorul sau criminalul si victima (habar nu am de ce ma atrage partea asta )
7.sunt o tona de idei si chestii interesante ce merita incercate, e nevoie de putina creativitate si cum ai spus si tu sa fie ambii deschiși la minte

| Karlson a răspuns:

Sincer sa fiu, nu-mi doresc sa incerc.

| IreneNemteanu a răspuns:

Oarecum legat de topicul subiectului, doar ca raportat la viata reala (cumva defect profesional, ma raportez la concret in majoritatea situatiilor):
a incercat cineva sa-i puna partenerului de cuplu, sotului, iubitului, o centura de castitate?
si nu in joaca ci la modul foarte serios, de voie de nevoie urmare a propriului comportament, ca si consecinta a infidelitatii.
Sper ca nu sunt singura "altfel"...
Multumesc!

| Marcris9008 a răspuns:

Hmmm…sa fiu sincer…nu am practicat așa ceva, dar mi-as dori. Cred ca as incerca rolul de submisiv, cum eu sunt bi mi-ar place sa o fac cu un cuplu. Sex toy? Cred ca un dublu vibrator la stăpâna? iar la theme profesor And student clar

| Catalin12John a răspuns:

Nu am incercat niciodata, dar as fi dispus sa incerc pe viitor ceva legat de BDSM, nu conteaza ce rol sau chestii de detaliu, important e ca as incerca. Chiar daca suna ciudat laughing dar sunt curios cum e