| anonim_4396 a întrebat:

De ce oare oameniI din ziua de azi prefera sa se ghideze numai dupa aparente in loc sa fie mai deschisi la minte?

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pentru ca lumea e condusa de aparente.

| Sociopat a răspuns:

Pentru ca generatia vitezei.

| spiridus25 a răspuns:

Din comoditate, din obisnuinta sau sa se apere de o eventuala dezamagire.

| ubox7007 a răspuns:

Pentru ca se inhiba conversatia in zilele noastre, daca ar fi maim ulta comunicare si nu de genu bataie in argumente si ideologi. Majoritatea gasesc o ideologie pe internet si se comporta ca si comunisti/nazisti, adica daca nu esti cu ei, trebuie sa fi eliminat. Compromisul de ambele parti este mult mai ok, oricum... atunci cand nu discuti cu un om ca sa afli ce doreste, poti sa iti imaginezi tu ce isi doreste, deci... e mai usor si mai placut, dar mai prost (culmea tocmai o colega de a mea cu media 9, 70 si ceva, are o gramada de opini de hate pentru toti ceilalti desi multi si-ar dori sa fie prieteni cu ea, dar na totusi clasa a 11-a )

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Aleg calea usoara ca sa aiba mai mult de suferit.

| sunttimida a răspuns:

E mai ușor să fii prost.