| Roxin a întrebat:

Salutare!

Ce parere aveti despre BDSM? Ati practicat vreodata?

17 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daaaaa e maxim de excitant :X

| RAY a răspuns:

Cica frica naste placere asa am citit, acuma cu bdsm as incerca dar n-am cu cine, personal cred ca face parte din natura umana si chestia aia, de ce am spus ca frica naste placere? Pentru ca dominarea, abuzul etc poate naste placere mai ciudat e cand observi ca victimele violurilor au orgasm in proportie de 55 la suta

| WaterDrop a răspuns:

Fifty Shades of Gray e supraevaluat.

| Roxin explică (pentru WaterDrop):

E Grey. Si nu era vorba despre asta. Inseamna ca pana la Grey, nu ai avut tangente.

| WaterDrop a răspuns (pentru Roxin):

Roșie, tomată.

| Oana92 a răspuns (pentru Roxin):

Ohhh, cartea aia e doar o poveste clasica de iubire intre o fata naiva si un baiat rau. Diferenta e ca baiatul rau din povestea asta nu e nici mafiot, nici traficant de droguri, nici curvar, e un tip care se excita cand da cu biciul intr-o femeie. DAAAARRRR... a reusit sa ii faca pe multi sa se intrebe cum ar fi daca...winking

| Roxin explică (pentru Oana92):

De acord cu tine, dar intrebarea mea nu era despre Fifty Shades of Grey. Nu inteleg de ce e adusa in discutie. Era despre BDSM in general.
Ori, gresesc eu pe undeva.

| Oana92 a răspuns (pentru Roxin):

Nici eu nu stiu laughing Am vazut comentul si aveam ceva de spus despre asta. Ma bagam si eu in seama big grin

| Roxin explică (pentru Oana92):

laughing Inteleg. E in regula. Eram doar curios daca exista practicanti. Nimic mai mult. big grin

| aumih16 a răspuns:

Imi place bdsm mai ales alea imbracate in latex in bdsm exista mai multe tipuri de pedepse torturi practicate de acele mistress goddess domme printre care sunt body swap gender swap feminization sissy sissification bimbo bimbofication sunt doar cateva dintre ele e frumos bdsm ca este o arta scenele alea filmate regizate si chiar actorii nu sunt reale doar fictiuni sa dea impresia ca ar fi ceva real dar nu este sunt doar fictiuni si atat

| aumih16 a răspuns:

Ball torture asa nu prea imi place in bdsm ca e cam periculos dar imi plac in bdsm body swap gender swap feminization sissy sissification bimbo bimbofication findom femdom practicate de mistress goddess domme ca nu mi se par asa periculoase si mi se par mai atragatoare din acest punct de vedere ma rog fiecare cu ce ii place in bdsm dar eu zic spun personal ca astea ma atrag mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am practicat.Nici nu am intentia.
Celor care le place,have fun,dar sa le placa la amandoi.
Ca si parere,stii cum e,fiecare are gusturile lui, nu am nicio parere ca sa fiu sincer, e o placere pentru unii si ceva neimportant si nesemnificativ pentru altii (gen eu).Cum nu imi place o anumita mancare, nu pot sa zic de ea ca e naspa, ci doar ca nu imi place.In viata nu ne alegem placerile,astea vin din interiorul tau,din ce simti,de aia nu trebuie sa judecam oamenii dupa genul de muzica pe care il asculta, sau dupa ce mananca, si cum se imbraca (exclus din lista violatorii, pedofilii, etc).

| Roxin explică (pentru anonim_4396):

Nu stii ce pierzi. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roxin):

Daca o tii bine, nu scapa laughingAdica de picioare legata nu ar fi rau :s Ma gata, ca ma pui pe ganduri.

| Roxin explică (pentru anonim_4396):

Repet, nu stii ce pierzi. laughing Legata de maini, cu zgarda, catuse, franghii(de culoare rosie, desigur).

| pisoiultau55aldoilea a răspuns:

Eu o fac zilnic e genial ma excit pana iasa pestisoru pe gurita