| anonim_4396 a întrebat:

Ok.Asadar si prin urmare sa nu zic deci,sunt intr-o situatie in care multi m-ar invidia, dar eu unul vreau sa scap din ea.
Pe Facebook (si sa nu ziceti ca e fake, va zic eu 100% ca e real deoarece o cunosc si cateva neamuri o cunosc) am pus eu o poza cu mine si cu niste amici pe Facebook o poza de profil, si fata asta pe care o cunosc mi-a dat mesaj cu un compliment, mi-a zis ca arat bine si ca am ochi frumosi.Stiu sigur ca nu e fals contul.Acum,am continuat sa vorbesc cu ea si intr-un final am ajuns sa o invit la terasa.Acum poate va intrebati ce e gresit despre asta..Treaba e ca eu am 14 ani ( fac 15 imediat) iar ea are 20.Arata in jur de 25 de ani.E cantareata, si e destul de cunoscuta.Eu arat putin mai mare de varsta mea, am 1.80 si multi mi-au spus ca arat mai mare.Ea crede ca am 18 ani, nu puteam sa ii zic ca am 14, am gandit pe moment."Problema" e ca mor de rusine, absolut am tremurat tot cand vorbeam cu ea.Profilul ei e stereotipul unei fete cu limita maxima la prieteni( la propriu) cu sute de like-uri la poze,cu niste poze...
Ma astept sa ma injurati si sa imi ziceti ca is prost si ca pierd o ocazie unica in viata,dar eu unul vreau cu o fata macar sa fie minora.
Nu fac astea in caterinca. Sper sa imi dati raspunsuri serioase,cel putin cum sa ma indepartez de ea putin cate putin, deoarece mor de rusine, si daca ar fi sa vorbesc cu ea in viata reala cred ca o sa imi bag capul in pamant de rusine.

4 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Bai kiddo, zi-mi ce e de invidiat la faza asta? laughing)))
Ai vorbit cu o tipa super, cu sute de likeuri si esti un pampalau care habar n-are de femei si de viata.
Corect, ramai cu rusinea in banca ta si lasa femeia in pace sa-si faca viata cum si-o doreste ea, la 14 ani ce crezi ca poti sa faci cu ea? laughing))))
Nu am sa te injura, e doar un sfar prietenesc ca sa nu te faci de ****.

| TanteMarianne a răspuns:

Bai,iesi cu ea si spune-i ca ai 14ani. daca e o sa pastrati o relatie de prietenie(friendzone)din care poate atunci cand o sa ai tu 18 ani o sa iasa o relatie amoroasa. E posibil si sa nu iasa nimic, iar pe tipa sa o apuce rasul cand iti afla varsta reala.
poate nu o sa tina cont de varsta si o sa vrea o relatie cu tine, acolo intervin problemele cu parintii si sexul(nu stiu cat de breaz esti sa o futilesti pe madam pana e lesinata).
Daca vrei sa te indepartezi de ea, da-i block, nu-i raspunde la mesaje, si spune-i online adevarul. online e mai usor.

| Alex007xD a răspuns:

Eu la 15 ani m-am culcat cu 2 fete (21 si 24 de ani) si tu spui ca aia e de invidiat? laughing
Iti dau un sfat: Intalneste-te cu ea, spune cati ani ai, si prinde-o asa cu tupeu de corp si spune-i ce simti.

| DanyelDani88 a răspuns:

Spune-i frate ca ai 14 ani si termini cu stresul.
Te accepta, ok, nu te accepta, iti zic ca-i mai bine pentru amandoi.
Pari foarte rusinos si iti dai seama ca fata vrea un baiat care sa stie ce face, nu un baietel de 14 ani.

Uite un pont ca sa te simti mai bine:
Ai 14 ani si i-ai atras atentia acestei fete, ok? Imagineaza-ti la 17-18 ani, daca arati mai matur inseamna ca mai ai nevoie doar de un caracter mai matur, pe el il dobandesti cand mai cresti.
Sa stai calm, la varsta necesara iti gasesti tu o fata pe masura