| Stevida10 a întrebat:

Ok. Deci am fost impreuna cu un baiat aproape 3 luni si ne-am despartit cam pe la inceputul lunii. Inca sunt foarte drprimata, desi nu arat asta. Vorbesc cu el in fiecare zi si stie ca inca il mai plac adica m-a intrebat si i-am zis... Si dupa am schimbat subiectul.
Dar nu stiu ce sa fac... Inca il iubesc foarte mult... Ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Sa te ajutam cu ce? sa il uiti? sa te impaci cu el? tu trebuie sa decizi ce vrei de fapt, nimeni nu are nici macar voie sa iti spuna ce sa faci. Nu accepta orice sfat ci gandeste bine inainte sa decizi ce vrei de fapt. Puteti ramane prieteni buni si sa vorbiti des, asta nu e un lucru rau. Oricum dupa 3 luni si gata v-ati despartit dar inca mai vorbiti, inseamna ca mai aveti lucruri de lamurit si probabil nu vreti de fapt sa va despartiti. In fine, nu stim exact de ce v-ati despartit asa ca nu prea avem ce sfaturi sa iti dam.

2 răspunsuri:
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Poate ca in momentul in care v-ati despartit trebuia sa incheiati orice tip de relatie si evident sa nu mai vorbiti. In felul acesta nu-l vei uita niciodata. Pentru ca vezi tu, inca tineti legatura. Daca el chiar nu mai are nicio intentie de a va impaca, cel mai bine ar fi sa renunti la ideea ca puteti fi prieteni (daca asta credeai).

| SkyPilot a răspuns:

Ar trebui sa stim de ce v-ati despartit si ce crezi ca vrea baiatul acum. Parerea mea este ca indiferent de raspunsurile la intrebarile anteriare, ar trebui sa il uiti si sa iti vezi de viata ta. Gaseste-ti preocupari care sa iti umple tot timpul, evita-l, nu te mai gandi la el. Relatiile reincalzite nu prea au viata lunga.