| gabriela1hdbl a întrebat:

Va rog sa cititi,habar nu am cum ma mai simt! Deci, sa incep cu inceputul..eu eram cu un baiat de 2 luni. apoi a intervenit chiar cea mai buna prietena a mea. si ne a despartit. au fost i impreuna. apoi s au certat. iar peste aproape un an dupa ce s a despartit de ea, m a intrebat daca vreau sa ne impacam..ne am impacat. iar acum este mult mai schimbat fata de cum era inainte. ma intreaba mereu daca vreau sa iesim,ceea ce inainte nici nu ma intreba,imi da mereu mesaje suuper dragute,inainte nici nu imi dadea. si mai multe chestii, este foarte schimbat in bine. deci acum suntem impreuna de aproape 3 luni.dar el,nu stiu. in general,nu este timid,adica prin mesaje,imi spune tot felul de lucruri frumoase,dar cand iesim afara,nici nu aduce vorba de asa ceva. sau,nu stiu ce sa mai cred. uneori mi se pare cam rece fata de mine,alteori foarte dragastos.ce parerea aveti, da-ti-mi niste sfaturi.ce credeti despre povestioara mea?

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pentru inceput, vreau sa spun ca nici eu nu sunt de acord cu ce a facut"cea mai buna prietena" a ta, asta pentru ca un prieten adevarat nu ar face asa ceva nici in ruptul capului. Sper ca nu mai pastrezi legatura cu acea persoana, asta spre binele tau.Pe de alta parte,e posibil ca prietenul tau sa fie indecis si sa nu stie ce isi doreste cu adevarat. Atitudinea lui este diferita atunci cand vorbiti la telefon si cand va intalniti intocmai pentru ca,probabil,nu stie cum sa se comporte in preajma ta. Este posibil ca el sa regrete ce a facut in trecut si sa iti propuna sa iesiti in oras des,sa iti vorbeasca mai frumos pentru ca ii pare rau,poate si-a dat seama de greseala facuta si nu vrea sa te piarda din nou.Din ceea ce spui tu,el nu mai are o foarte mare incredere in aceasta relatie dintre voi,vede relatia precum o sticla care se poate sparge oricand si de aceea e posibil sa falseze, sa para si sa spuna ceea ce nu este si respectiv ceea nu isi doreste. Incearca sa vorbesti cu el si sa il intrebi ce i s-a intamplat cu adevarat, comunicarea si increderea sunt baza intr-o relatie. Daca el nu are incredere in tine sa-ti vorbeasca deschis despre orice, inseamna ca nici relatia voastra nu va dura foarte mult, asta pentru ca nu vei avea ocazia sa aflii foarte multe despre el si ar fi ca si cum te-ai intalni cu un strain sau o simpla cunostinta. Sper ca te-am ajutat si ca vei rezolva aceasta situatie cat de curand! happy

2 răspunsuri:
| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Eu vreau sa zic ca sunt partial de accord cu cei care au lasat comentarii fiindca de ce sa nu fim realisti si iubitul tau poarta aceeasi vina ca si prietena ta? Eu nu m.as mai fi impacat cu el...

| oliviagiurca12 a răspuns:

Nu e ok ce a facut cea mai buna prietena a ta. Sincer, daca imi facea prietena mea asa ceva cred ca era cheala. In legatura cu iubitul tau, cred ca fosta iubita nu a fost la fel de buna ca tine si el a invatat sa te pretuiasca mai mult.