| Andree_9346 a întrebat:

Am si eu o poveste. Am fost impreuna acum cateva luni cu un baiat, si il iubeam foarte mult era totul pentru mine. apoi s-a mutat in alt oras pentru sport iar dupa un timp ne-am despartit, si am reusit sa trec peste si sa-l uit. am reusit sa-l consider doar un prieten. intre timp el s-a impacat cu fosta. Acum am venit acasa si m-am chemat afara, ne-am sarutat si am facut chestii ca si cum eram impreuna, suntem in fiecare zi impreuna, cu toate ca are prietena. si nu stiu ce sa cred daca ne-am impacat sau nu, l-am intrebat ce se intampla cu noi si a zis ca nu stie. Stiu ca ceea ce fac poate ca e gresit ca are prietena. M-a spus ca ma iubeste si ca tine la mine. Dar il iubesc foarte mult din nou si decat fara el, sa-mi fie greu, mai bine asa chiar daca stiu ca voi suferi. Ce sa fac? Va rog mult ajutati-ma! Funda. :*

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il lasi impace sau sa ii zici tipei cu care este de ce e in stare ca sa nu stea pedegeaba cu el.

| Yng a răspuns:

Spune`i ca daca te iubeste atat de mult precum sustine sa se desparta de prietena actuala si sa ramana doar cu tine pentru ca nu`ti convine ca el sa va "foloseasca" in paralel. Explica`i ca nu te simti in largul tau alaturi de el atata timp cat stii ca o alta fata il asteapta.Iar daca va refuza nu merita sa-ti bati capul. Inseamna ca e un cretin ca majoritatea baietilor. Si nu nu sunt de acord cu raspunsurile precedente pentru ca in ziua de azi fiecare urmareste ce e mai bine pentru el stii. de ce sa mai existe persoane care sa se gandeaska la altii mai mult decat la ele si sa piarda dupa... pentru ca dupa oricum cred ca sti ca acele persoane sunt luae de fraiere; si nu ma refer la cazul tau, ma refer in general. deci ~Take care!~ Bafta! :*

| cineva1 a răspuns:

Nu e frumos ce faci...adica pune-te in situatia ei.eu zic sa nu iti pierzi timpul degeaba cu el.isi bate joc de amandoua...