| Cookiee9712 a întrebat:

Ok. simt nevoia sa vorbesc cu cineva, dar nu gasesc persoana potrivita, deci apelez la voi. Sper ca veti citi randurile astea si imi veti da un sfat, de care chiar am nevoie. Deci.el a plecat, deoarece a demisionat de la locul de munca aflat unde stau eu. S-a mutat inapoi la el acasa, departe de mine. Am petrecut impreuna 7 luni de vis, stand numai si numai unul langa celalalt. Cu bune si rele, am reusit sa mentinem relatia si sa mergem mai departe. Dar de cand a plecat(08.10.2013) parca merge tot mai rau. In prima saptamana ne-am certat zilnic pe diferite motive, am plans incontinu si nu m-am simtit deloc in apele mele. Apoi au urmat cateva zile "bune" in care nu am avut nici un fel de certuri. De 3 zile incoace, nu ma mai suna foarte des. Nici nu imi doream asta in exces tinand cont ca eu sunt la scoala si nu am timp, iar el este acasa si are unele treburi de facut. Dar de 3 zile totul s-a schimbat. Astazi de exemplu am vorbit de 3 ori. Si de fiecare data conversatia era ceva gen : Ce faci? Am treaba, te sun mai tarziu. Asta spunea el. Oare ce s-a intamplat? Eu nu vreau sa gandesc negativ si sa cred ca poate a gasit o "alta" dar nici pozitiv nu gandesc. Inainte ma suna mai des, vorbea cu mine chiar si cand avea treaba si totul era ok. Acum nu, si nu stiu ce sa cred. Voi ce parere aveti? Multumesc celor ce au citit si celor care imi vor da un sfat cat de mic, va pup dulce!

8 răspunsuri:
| unarab40 a răspuns:

E un singur lucru la care fuge un baiat de la o fata,,, acel e cauta ce nu ai,, sau ce nu iai oferit tu ca barbat.

| neutrino a răspuns:

In primul rand ca o relatie nu depinde de locul in care isi desfasoara activitatea zilnica cei doi. Apoi, atunci cand incepem o relate trebuie sa fim constienti ca aceasta are si un sfarsit.

| Danysan a răspuns:

E normal sa fie si asa -nu se poate numai lapte si miere dar lupte pentru el si nu lasa vorbele sa distruga o relatie -voi interpretati si asta e naspa-uneori sau dupa o perioda parteneru nu mai e asa romantic cu voi pentru ca se obisnuieste dar asta nu inseamna ca nu va mai iubeste -asa ca nu mai judecati doar asa ce auziti si vede-ti happy.

| LineGuide a răspuns:

Si timpul poate rezolva cate ceva, deci o mica pauza ar fi binevenita.
Ok, trecand peste factul ca incontinuu se scrie cu "uu", ajung sa cred ca respectivul a plecat de la locul de munca, in favoarea unei alte partenere. Posibil intre voi a intervenit o raceala, sau poate ca pur si simplu si el isi doreste o pauza, si poate ceva mai nou, mai diferit. Ok, daca o tine tot asa, sfatul meu este sa-i dai de inteles ca nu-ti pasa, si ai sa-l vezi mai apoi cum va veni ca un catelus cuminte, dresat mai demult, care isi aduce aminte luxul pe care il avea cu tine.
Mult noroc!

| unknøwn a răspuns:

Treci într-o altă etapă a vieţii.
Să baţi pasul pe loc nu e bine.
Dă-i next.

| piticelm a răspuns:

Ar fi bine sa vorbesti deschis cu el, poate nici el nu se simte prea confortabil.Trebuie sa ii spui exact ceea ce ai, doar comunicand poti duce relatia departe, daca esti delasatoare, iar el ca tine, iti poti lua adio.

| kagome17 a răspuns:

Buna. parerea mea ar fi ca intruna din zile sa ii propui sa discutati depre relatia voastra, intreaba-l de ce a devenit mai distant. Ii spui ca intelegi ca are treaba dar ar trebui sa-si faca timp si pentru tine..fi atenta la ce raspunsuri iti da si la felul de comportament de acum inainte. Succes, si poate totul o sa fie bine.pup

| cipi90 a răspuns:

Era o vorba: "ochii care nu se vad, se uita", ma rog, nu neaparat dar distanta ne indeaparteaza unul de celalalt fara sa vrem! Dragostea adevarata invinge tot!(sper ca ai inteles ce am vrut sa zic)! Daca ar fi sa-ti dau un sfat, acela ar fi: sa fii calma si sa gandesti pozitiv!