| meduzzza a întrebat:

Salut am o mare problema si nu stiu cu cine sa vorbesc si cui sa ii cer un sfat de aceea apelez la voi ca stiu sigur ca ma veti ajuta. O sa incep cu inceputul. De la varsta de 16 ani (2008) am cunoscut un baiat si suntem si acum impreuna il iubesc foarte, foarte mult nu stiu ce sa fac nu stiu cum sa procedez nu stiu ce sa cred. Avem o prietena(Oana) casatorita cu 2 copii, cand ne mai duceam pe la ei seara dupa munca vedeam niste gesturi care nu le statea in caracter, bine trec mai departe cu vederea, daca ii spune-am "mergem si noi la mare" imi raspundea dar hai sa o sun pe Oana sa vedem daca merge si ea cu noi, daca nu sun-o si vorbeste tu cu ea. Un alt exemplu il suna duminica trecuta pe prietenul meu pe numarul lui, dar am raspuns eu cu toate ca prietenul meu a tipat la mine.Si vorbesc cu ea si imi spune asa(spune-i lui viorel(prietenul meu) sa ma duca si pe mine pina in centru) in momentul ala nu eram acasa ca sigur se ducea.Si m-am certat cu Viorel ca am zis asa:are barbat, are masina, de ce te suna pe tine? Viorel imi spune gata iti promit ca o termin cu ei dar nu este asa, acum imi promite ca nu mai vorbeste cu ei si daca il suna si ii spune viorel vii sa ma duce si pe mine la munca uita de promisinile pe care mi-le face, mai mult uita si de mine.De fiecare data in orce zi in orce disutie Oana. Da recunosc sunt geloasa pentru ca il iubesc mai mult ca viata mea fara el nu pot sa traiesc.Aseara din curiozitate m-am uitat pe telefonul lui si m-am uitat la meseaje expediate dar nu era nimic, Viorel im spune dar nu ma mai cauta pe telefon, si nu stiu cum am dat la mesjele remise si acolo am citit 2 mesaje trimise de Viorel catre Oana si spunea asa:Onito ce faci esti ok? al doilea mesaj spunea:Onito cand ma mai suni si pe mine, sa ma suni ca cand sunt la munca ca seara e Stefania cu mine, adica eu. L-am intrebatde ce i-a trimis sms-ul ala asa, a zis ca ca i-am spun sa nu ma mai sune ca sa nu ne mai certam, stiu ca minte.Am vorbit cu el se jura ca nu are nici o treaba cu Oana.Aseara la fel m-i-a promis ca nu mai are treaba cu nimeni nici cu ea nici cu barbatisu, dar ce sa zic ca a plecat si m-a lasat ca o proasta in casa. Vot+Fonda

Răspuns Câştigător
| InDePeNdEntGiRl a răspuns:

Pune-l in fata unei decizi:ori eu ori ei, si indeparteaza-te un pic de el, asa intelege ca e ceva serios.eu am trecut prin asta si mi-am distrus relatia din cauza prietenilor.tu tine-i la departare,si cand ii intalnesti sa fii rece cu ei, asa si ei inteleg ca nu vrei sa mai continuati legatura asta asa stransa. daca nu rezolvi nimic vorbeste si tu cu sotul ei cum face prietenul tau, in mod ca pe ea o deranjeaza si vezi ca incet incet se indeparteaza ei de voi. sper sa iti fie de folos sfatul meu.succes

2 răspunsuri:
| Lavymee a răspuns:

Eu zic ca acest Viorel cam are ceva cu Oana. happy Adica la ce mesaje ii da. Stiu ca il iubesti dar totusi nici sa te minta pe fata nu e bine sa ii permiti. U zici ca ati mai vorbit si el se jura ca nu are nimic cu ea...eu zic ( sfatul meu) ca ar fi mai bine sa te desparti de el. Nu merita si odata ce te va pierde va realiza ca Oana are copii si ca tu erai mai buna pentru el. Sper ca te-am ajutat. Bafta:*

| Alexa_1601 a răspuns:

Clar vaca aia s-a saturat de barbasu si se da la al tau da si el e de vina eu una sunt sigura ca sunt pe combinatie aman2 in locu tau as strange mai multe dovezi nu as mai discuta despre asta ca sa nu-i mai dai de banuit si cand ai dovezile ii arati lu barbasuwinking