| justagirl21 a întrebat:

Okei deci imi place de un baiat din clasa de la mine. Eu sunt la liceu pe a 10-a [in caz ca va intrebati ] si, vineri, am iesit toata clasa la o plimbare cu diriga pentru ca automobile si ok, nu va intereseaza.rolling on the floor) No amu`, sa va povestesc ce si cum. Deci, dupa ce am terminat cu plimbarea, fiecare a plecat la casa lui fiind si ultima ora happy Eu de obicei plec spre casa cu inca vreo 3 colege, iar baiatul de care imi place la fel, cu inca vreo 2-3 colegi. Vineri insa, s-a despartit de grupul lui zicand ca merge singur spre casa si ca ia autobuzul. [el de obicei mergand pe jos spre casa] asa ca el ramasese in spatele nostru, asteptand autobuzul. Si acum urmeaza partea mea preferata. Chiar cand eram cam cu un metru departare de baiat, eu m-am intors sa ma uit la el. El m-a vazut, si dupa vreo 2 minute, numai il vad cum alearga spre grupul lui de baieti, intorcandu-se destul de des probabil sa vada daca ma uit dupa el laughing Deci, intrebarea mea este urmatoarea : Credeti ca ma place? Vreau raspunsuri serioase, fara chestii la misto sau seci. Dau funda evident celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru clasa a 10a si 16 ani,cred ca trebuie ceva mai mult,ca sa intelegi daca te place,sa stii.
Invata sa observi si vei putea concluziona singura.
Te priveste in unele momente cand crede ca tu nu-l vezi?
E atent la ceea ce spui, uneori, fara sa aiba aerul c-o face?
Se apropie instinctiv de locul in care stai tu si povestesti, in clasa?
Sunt amanunte care ar trebui sa le vezi singura.
Daca ele exista, ai confirmarea ca nu-i esti indiferenta.

| justagirl21 explică (pentru greece12):

Da, face toate chestiile de mai sus :3 omege, asta inseamna ca ma place laughing

| greece12 a răspuns (pentru justagirl21):

OMG,da!
Chiar te place!happy

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Că s-a uitat odată după tine, nu înseamnă mare lucru, pe viitor trebuie să-i observi comportamentul pentru a înțelege dacă te place sau nu!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Credeţi că mă place"

De ce crezi tu că te place? Fiindcă după ce ţi-ai întors privirea spre el a început să alerge spre prietenii lui? Păi, dacă e să interpretăm gest cu gest, pare mai mult îndrăgostit de băieţii ăia, nu de tine.

| LSMM a răspuns:

Vreau să-ți adresez ție o întrebare: de ce am ști noi dacă un băiat te place sau nu, interpetând niște gesturi pe care nici măcar nu le-am văzut cu ochii noștri? Nu, poate nu te place doar pentru că a început să fugă spre grup ("Ia uite-o și pe aia cum se holbează întruna la mine!") sau da, poate că te place. N-ai zis nimic de felul în care se comportă de obicei, nimic, nimic, nimic. Ne-ai trântit doar o întâmplare (pe care doar tu ești în măsură s-o descifrezi, dar na, e greu să gândim singuri un pic) și ne-ai întrebat dacă te place.
Știi, ieri profesorul meu de muzică s-a uitat la mine în timp ce ștergeam table. Oare mă place?

PS: Știi că replicile de genul "pentru că automobile" sunt expirate deja, nu?

| MDenisee a răspuns:

Nu fa prostia sa te indragostesti de un coloeg, eu am facut asa si acum stau si rabd inca 2 ani de zile pana cand am sa scap de el intr-un final, daca se va intampla ceva intre voi apori va vti despartii se pot intampla multe, se ajunge si la ura si alte chestii, nu e bine sa te indagostesti de un coleg mai ales unul care este in clasa cu tine si il vezi zi de zi big grin bafta

| justagirl21 explică (pentru MDenisee):

Prea tarziu, sunt la faza aia cand doar ii aud numele ma cutremur laughing) cred ca sunt indragostita de el pana peste cap. big grin

| Leila29 a răspuns:

Eu cred ca te place dupa cum spui tu ca s-a intamplat.

| Pink998 a răspuns:

Sigur te place!happy

| justagirl21 explică (pentru Pink998):

Yay, deci deci ar fi osam sa ai dreptate :3