| VacutzaRoscata a întrebat:

Orice fata are celulita. Dar pe voi baieti, va deranjeaza celulita fetelor? si daca da, cat de mult?
fundalove struck

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Draga Fulga, celulita este un aspect nesemnificativ pentru baieti, daca nu este prea vizibila,si oricum toate fetele care isi strang putin pielea se vede.
Sunt fete care fac sport regulat, care mananca sanatos, dar au celulita.
Sunt atatea sondaje si articole pe net de unde rezulta faptul ca baietii nu dau importanta acestui aspect.
Nu ai vazut ca sunt destule clisee,si in filme si in viata reala,unde iubitele isi schimba sa zicem oja, tunsoarea, rujul, etc iar acestea sunt dezamagite ca partenerii lor nu observa happy
Sunt fata dupa cum probabil ai observat dar mi-am spus parerea.
In concluzie, pentru baieti conteaza sa fim aranjate, nu tin cont de toate nimicurile dupa care noi fetele suntem sa zicem obsedate.
Sper ca te-am lamurit.

12 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Nu ma deranjaza... Vorba ta. Orice fata are, e ceva natural.

| Dominicc a răspuns:

Gokart - celulita nu apare din neingrijirea, intretinrea corporala! e pur si simplu o "boala" de piele! Ca vezi tu fetele alea fotomodele fara celulita? se fac atatea operatii cu laser care scot orice urma sau alifii cu super puteri in mama lor!

"Pe voi nu va deranjeaza sa aveti langa voi un baiat care nu se ingrijeste?" asta e altceva

"Nu orice fata are celulita...si pentru noi[baietii] e nasoala rau sa o vedem la fete... orice baiat se uita la o fata daca are picioare frumoase si iti zic eu ca nu prefera sa vada celulita"

Hmm. adevarat dar totusi. unele sunt indeajuns de incrrezatoare pe ele incat si-o si expun, sa arate ca nu sunt asa complexate. Adevarat... preferam ceva mai subtil dar totusi...

| andreeutzaa a răspuns:

Sunt fata: Intradevar celulita nu e placuta nici pentru noi fetele nici pentru baieti. Celulita, pentru necunoscatori este si ceva genetic nu neaparat de neingrijire cum zice gokart.Am o amica care face foarte mult sport si mananca foarte sanatos si tot o are.Asta cum o explicati? Oricum cred ca sunt lucruri mult mai importante intr-o fata decat celulita care o au TOATE. Poate nu e foarte vizibila dar daca strangi pielea de pe coapse se poate vedea asa ca o avem toate.

| Baby a răspuns:

NU orice fata are celulita. E complet gresit.
Normal ca ii deranjeaza. dar ce, e asa greu sa te apuci si tu de niste exercitii si sa folosesti niste geluri? nu. Asa ca dc nu? preferi sa umblii cu ea dupa tine? Mie mi se face scarba numa cand le vad cu celulita cat casa

| VacutzaRoscata explică:

Baby,decat piciore din alea strambe ca ale tale[din poza]mai bine as cu celulita sincera sa fiu =]]

| VacutzaRoscata explică:

Autumn eu mananc sanatos si fac si sport oh go on si multe fete fac asa dar tot au celulita
ai si tu, dar poate ai putina sau nu ai observat-ti coapsa si o sa vezi ca ai straight face

| maissner a răspuns:

Ce va certati voi aici laughing. Sunteti comice. Sincer eu sunt fata si mananc destul de mult si fast food si nu prea fac miscare, si sunt cam prea slaba si nu am celulita. Deci cum a zis cineva pe aici e genetica treaba. Dar sunt fete care au putina celulita si sincer, daca e putina, nu se vede urat ci chiar, din punctul meu de vedere, da un aspect mai carnos (ca sa ma explic mai bine, te face sa pari mai buna). Acum depinde si ce intelegi prin celulita. Ca una e sa ai grasime, ca tot omu' normal, si alta e sa ti se faca pielea, din cauza grasimii, cu aspect de coaja de portocala. Sincer, stai linistita, ca toti baietii zic ca lor le plac fetele alea slabute si fara pic de grasime pe ele, dar cand e sa puna mana, le prefera pe cele care au ceva pe ele, ca sa aiba ce sa apuce. Si nu o spune o fata dinaia "plinuta" ci una schiloada(port masura 34...deci imagineaza'ti sigh ). Take care si nu uita ca esti atragatoare exact asa cum esti :*

| Colla a răspuns:

Nu orice fata are celulita...si pentru noi[baietii] e nasoala rau sa o vedem la fete... orice baiat se uita la o fata daca are picioare frumoase si iti zic eu ca nu prefera sa vada celulitalaughing

| gokart a răspuns:

Da, ne deranjeaza.Foarte mult. Pe voi nu va deranjeaza sa aveti langa voi un baiat care nu se ingrijeste? Faptul ca nu stie care e limita la mancare si sportul de intretinere ii este complet strain spune multe despre o fata.

| denismaria92 a răspuns:

@Baby.Decat sa fie cine stie ce slabanoaga, ca tipa de la tine din poza, mai bine celulita.

| Autumn_8765 a răspuns:

Nu orice fata are celulita. Wtf? Si eu sunt fata si n`am celulita. Mai bine ati termina cu mancarea nesanatoasa si va`ti pune pe sport. Nu bagati scuza asta pentru ca nu aveti stop la bagat in voi, e inutil laughing

| Tzukushi a răspuns:

Hei

citeste aici despre crema mea anticelulitica

http://www.sfaturilemariei.com/......rsonala-2/