| DonMecanico a întrebat:

Oricine poate sa-si dea cu parerea cu un raspuns sincer, am avut azi o faza asa draguta, eram cu un prieten, si urcam in tramvai, apr de scari se afla o fata draguta care se tinea de bara, eu cand am urcat in tramvai m-am uitat instantaneu la ea, si ea la fel la mine si i-am clipit din ochi si ea la fel sau mi-a zambit, m-am pus intr-un loc in care ma aflam la 30 de cm de ea, intre timp am incercat sa mai trag priviri la ea si ea la fel gen zambindu-ne ( cam de 2 ori asa ), prietenul meu s-a cam prins ca ma uitam la fata respectiva, a-3-a oara cand m-am uitat la ea si ea s-a uitat la mine iar si ne-am uitat timp de 5 secunde unul la altul si ne zambeam, si am incercat sa-i zic un buna si ea asa cu zambetul pe buze mi-a zis hey, eu nu stiam ce sa-i mai zic si i-am zis asa ce mi-a venit in vorba si i-am zis ' ne cunoastem? ' si a zis ca nu cred, si i-am zis aham, si ne uitam unu la altul si dupa prietenul meu i-a zis fetei respective " nu-i dai si tu baiatului asta nr-ul tau de telefon, a stat asa putin 3-4 secunde si a dat din cap gen ca nu., si na, n-a mai zis nimeni nimic, fata nu s-a mai uitat spre mine si urma sa coboare si na asta a fost, faza este ca unul la mana, erau persoane multe langa noi, a fost prima fata pentru mine care am incercat sa ma bag in seama cu ea in realitate, sunt si mai timid si na, si ma gandesc ca poate fata avea prieten sau cred ca i-a fost rusine sa zica gen sa-mi dea nr-ul, pentru ca na, prietenul meu zicea, ca a vaz o fata care era langa ea aproape si incepuse sa rada cv de genu asta ( nu cred ca se cun ele intre ele ), si na, ma gandesc ca d-aia, voi ce credeti pana la urma? thinking, un sfat de incurajare sau parerea voastra dupa mica intamplare? ca na, sa stiu daca voi mai incerca chestii de genu astahee hee :*

Răspuns Câştigător
| SongokuJR a răspuns:

La o fata, pe care nu o cunoști deloc nu ii ceri nr de tel din primastraight face o sa te considere un "golan", ca sa ma exprim așa. Tb sa intrii in vb cu ea, sa ii zici cum o cheamă, câți ani are... Lucruri din astea simple pentru început. Pe urma ii spuneai dacă are mess/fb si daca e draguta sa ți-l dea. Iar pe urma după ce vb cu ea si va imprieteneati ii cereai nr. Nu tb sa iei direct fata...laughing Asta e părerea mea, bafta!

| DonMecanico explică (pentru SongokuJR):

Cred ca iti dau mare dreptate, si la asta m-am gandit si eu, pentru ca nu stiu, se uita asa de dragut la mine; o3 si cand i-am zis buna, si ea mi-a raspuns asa dulce laughing., si cand a zis prietenul meu sa-mi dea nr-ul asa a facut o fata gen mai trista si a stat 3 secunde si a dat dupa din cap gen ca nu.

| SongokuJR a răspuns (pentru DonMecanico):

laughing la mâncat undeva pe prietenul tau.

6 răspunsuri:
| Keith a răspuns:

Ai luat-o si tu prea direct tinand cont ca voi doi nici macar nu va cunosteati, a fost un flirt la inceput oricum se vede ca fata te placea si tu la fel, trebuia sa porti o conversatie amicala cu ea, si prietenul tau nu trebuia sa se bage.De acum inainte sa stii sa nu mai abordezi din prima fetele,ci dimpotriva sa vorbesti cu ea chestii de genul, cum te cheama, esti draguta etc, si daca fata iti raspunde totul decurge de la sine, nici nu iti dai tu seama cat de repede pot evalua lucrurile.Bafta!

| CristinaMariaGG a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat cam la fel acum o zi laughing numai ca nu ne-am zis nimic sad

| DonMecanico explică (pentru CristinaMariaGG):

Off. si ce parere ai tu despre fata despre care am zis eu in leg cu mine?; o3

| CristinaMariaGG a răspuns (pentru DonMecanico):

Pai presupun ca prietenul tau nu trebuia sa se bage :-sDin perspectiva mea e dragut cand un baiat iti zambeste si incearca mai intai sa te cunoasca gen cum te cheama, cati ani ai etc. Nu direct nr, facebook, twitter, tumblr etclaughing Consider ca unei fete trebuie sa ii dai oarecum un semn ca poate avea incredere in tine sa o faci sa rada chiar daca nu va cunoasteti sau debea ai intrat in vorba cu ea :*:*