| DonMecanico a întrebat:

Mai vreau niste pareri, funda, Oricine poate sa-si dea cu parerea cu un raspuns sincer, am avut azi o faza asa draguta, eram cu un prieten, si urcam in tramvai, apr de scari se afla o fata draguta care se tinea de bara, eu cand am urcat in tramvai m-am uitat instantaneu la ea, si ea la fel la mine si i-am clipit din ochi si ea la fel sau mi-a zambit, m-am pus intr-un loc in care ma aflam la 30 de cm de ea, intre timp am incercat sa mai trag priviri la ea si ea la fel gen zambindu-ne ( cam de 2 ori asa ), prietenul meu s-a cam prins ca ma uitam la fata respectiva, a-3-a oara cand m-am uitat la ea si ea s-a uitat la mine iar si ne-am uitat timp de 5 secunde unul la altul si ne zambeam, si am incercat sa-i zic un buna si ea asa cu zambetul pe buze mi-a zis hey, eu nu stiam ce sa-i mai zic si i-am zis asa ce mi-a venit in vorba si i-am zis ' ne cunoastem? ' si a zis ca nu cred, si i-am zis aham, si ne uitam unu la altul si dupa prietenul meu i-a zis fetei respective " nu-i dai si tu baiatului asta nr-ul tau de telefon, a stat asa putin 3-4 secunde si a dat din cap gen ca nu., si na, n-a mai zis nimeni nimic, fata nu s-a mai uitat spre mine si urma sa coboare si na asta a fost, faza este ca unul la mana, erau persoane multe langa noi, a fost prima fata pentru mine care am incercat sa ma bag in seama cu ea in realitate, sunt si mai timid si na, si ma gandesc ca poate fata avea prieten sau cred ca i-a fost rusine sa zica gen sa-mi dea nr-ul, pentru ca na, prietenul meu zicea, ca a vaz o fata care era langa ea aproape si incepuse sa rada cv de genu asta ( nu cred ca se cun ele intre ele ), si na, ma gandesc ca d-aia, voi ce credeti pana la urma? thinking, un sfat de incurajare sau parerea voastra dupa mica intamplare? ca na, sa stiu daca voi mai incerca chestii de genu astahee hee :*

Răspuns Câştigător
| Naяutσ a răspuns:

Te-as sfatui sa renunti la a mai '' h-ui '' fiecare cuvant.

Poate ca fata era constipata si de asta iti zambea sau e timida.
Dar cel mai probabil e timida, ar fi trebuit sa-ti faci tu curaj si sa-i ceri numarul, in fine si prietenul tau e cam bagacios, stiu, si eu am prieteni ca el.

Data viitoare cand te mai intanlesti cu ea, intreab-o tu.

Multa bafta! happy

| DonMecanico explică (pentru Naяutσ):

Nu cred ca va mai exista sanse d-astea sad, adica gen sa mai dau de respectiva fata pentru ca a fost prima oara cand am vazut-o., mda cred ca ai dreptate, voi fii atent data viitoare la urm fata, mersi. bafta

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E o boala lunga, o sa ramai necasatorit daca nu vei fi mai impulsiv un pic dar sa nu depaseasca bunul simt ( tupeu mai mare = nesimtire )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Amice, ai pierdut o fata... dar sunt destui pesti in lacwinking big grin Mai incearca sa o mai faci o data, si daca te saluta, o saluti si tu (Doar cu buna sau cu hey), si dupa ce va mai zambiti putin (Dar nu lungi prea mult, poate cobora la urmatoarea statie oricand laughing Ai grija big grin Incearca sa nu fi timid, si sa o faci sa rada, si in caz ca esti tu asa mai timid si nu poti, fa glume de exemplu daca te intreaba daca poate sa stea langa tine tu ii spui: "Sigur, doar de-asta am tinut locul liber" Si daca nu mai sunt locuri libere, ii poti spune ca poate sa stea ea jos, si chiar insisti sa stea ea jos, dar nu prea mult big grin Va crede ca esti noob laughing Si daca coborati la aceeasi statie ii spui "Doamne primele" si o lasi sa treaca prima big grin Zambindu-i tongue) Deci dupa ce va zambiti putin, o intrebi daca faceti un targ: tu ii dai numarul tau, iar ea pe al ei big grin Dar nu incepe cu vorbe dulci gen "frumoaso" O sa creada ca esti obsedat laughing.

Si cam asta e primul pas laughing apoi o suni pe la 7 seara, o intrebi exact asa, cu aceleasi cuvinte big grin: "Heyy buna. Ce mai faci?" o lasi sa iti zica, apoi cand termina ii zici: "Auzi, ai vrea sa ne intalnim undeva, poate la un suc cu parintii?" Ca sa nu creada ca esti un violator hot tongue Sa nu creada ca vrei sa vina singura happy Si mno, daca nu accepta, asta-i viata, mai sunt destule laughing Dar daca da, la suc faci magia laughing Si o intrebi daca ar vrea sa vorbiti mai des, sa va cunoasteti mai bine, si ai grija ca parintii tai sa se inteleaga cu ai eiwinking. Cam atat de zis laughing Dupa aia, peste vreo 3-4 saptamani, va intalniti undeva, si va uitati unul in ochii celuilalt si te aproprii usor cu buzele. si apoi **kiss kiss** big grin iti dai tu seamawinking Dar nu incepe cu sexu straight face Abtine-te laughing (In caz ca esti mai pervers tongue) Apoi se creeaza magia si toata lumea ramane fericita laughing Probabil ca ai dat deja funda cuiva laughing Caci am scris cam mult O_O dar nu imi pasa de funda big grin sper sa iti fi fost de folos doar happy Multa bafta! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu te cunoaste pen ce sa-ti dea numarul? poate esti vreun psihopat. fetele nu dau asa mai, trebuie sa te tii dupa ele, sa te milogesti, sa le spui chestii frumoase (nu asa un te cunosc de undeva arogant), sa le faci cadouri, sa le faci sa rada, sa le induiosezi... Ohhhh, cand ma gandesc cat o sa-ti ia pana sa pui si tu mana pe una (si la propriu si la figurat).
Bafta cu asta! Scapa de timiditate sau foloseste-o in avantajul tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare super normal adica nici mie daca imi cere unu in autobuz numarul de telefon nu il dau ca nu vrea sa-mi umplu agenda cu oameni pe care nu ii cunosc.
In plus nici macar nu i l-ai cerut tu, cum ai vrea sa iti dea numarul cand tu nu il ceri?
Despre faza cu ne cunoastem? e cea mai tampita replica care o poti da si pe deasupra arata si aroganta gen ne cunoastem sa te bagi tu cu mine in vorba? cand ea nici nu a vorbit cu tine, cum sa o intrebi daca va cunoasteti cand tu stii foarte bine ca nu o cunosti si stii foarte bine ca ea nu are cum sa zica ca da daca tu nu o cunosti.
Iti sugerez sa nu iti mai faci planuri despre cati copii o sa ai si cand o sa faci nunta cu o persoana pe care o vezi in autobuz si care nici nu s-a obosit sa deschida gura.

| Gimihumulukuakua a răspuns:

A incercat sa fie draguta cu tine dar asta nu inseamna prea mult.

| Dawid a răspuns:

laughing pfoai ai intrebato cum o cheama? thinking