| PrinceGumball a întrebat:

Pai este o fata la scoala care o plac ff mult si cred ca si ea ma place dar as vrea sa eu pot spune in fata ca o plac dar ea mereu este cu prietenele ei prin preajma si eu sunt la fel unde ma duc vin si baieti dupa mine.va rog sa ma ajutati eu sunt clasa 6 si ea e a 8 >:" dar ne potrivim mult suntem amandoi blonzi aceeasi inaltime 1.75 pe acolo. dar nu stiu cum sa ii spun e prima mea dragoste adevarata...

Răspuns Câştigător
| TeodoraG a răspuns:

Sa incepem:
1. Ca sa intri in vorba cu ea te sfatuiesc sa o intrebi ceva cum ar fi "Imi poti spune unde este biblioteca?" sau" Ai vazut-o din intamplare pe profesoara/profesorul (si spui numele)"

2. Daca iti raspunde conversatia va continua asa:
-Multumesc mult... apropo ma numesc (numele tau) si sunt in clasa a sasea
-Ok. Ne mai vedem.

3. Cu baietii te sfatuiesc sa o lasi mai moale...adica sa le spui ca vrei la toaleta, te duci la cancelarie sa vorbesti cu o profesoara sau ce iti mai trece prin cap.

3. In prvinta colegelor ei nu stiu sa-ti raspund.

4. Daca nu merge nici o varianta eu cred ca este bine doar sa o urmaresti cu privirea si sa te multumesti ca o poti vedea in fiecare zi. Tot este mai bine decat sa nu o vezi deloc.

Apropo...esti cam inalt pentru varsta ta. Eu sunt tot a sasea si am 1.61. Trebuie sa recunosc ca sunt fata... big grin

5 răspunsuri:
| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Pai,parerea mea e sa te bazezi pe unul dintre prietenii tai,si sa faca cumva sa fie singura! Si dupa ii spui. Dar,mai sigur ar fi sa te duci la ea, indiferent ca e cu prietenele ei, le spui fetelor sa plece.

| Jαne a răspuns:

Te superi daca imi spui cum o cheama pe acea fată de a 8 a?

| B0rnC0nfuseed a răspuns:

Te duci la ea,o iei de mana si o rogi sa vina un pic pentru ca ai sa-i spui ceva iar fetelor le zici sa ramana putin acolo, dupa ii spui ce simti si o intrebi daca sentimentele ei pentru tine sunt reciproc, daca zice ca da fa-ti curaj si sarut-o! Sper ca te-am ajutat! Bafta multawinking

| PrinceGumball explică:

Nu stiu chiar la ce iti trebuie dar o cheama Raluca si sta in Berceni-Catunu (Prahova)

| PrinceGumball explică:

O cheama Raluca happy