| lov318 a întrebat:

Pai povestea mea e una destul de scurta laughing. Imi placea de un baiat din clasa a 8-a, eu fiind a saptea. Vineri m-a intrebat daca il plac, si eu i-am zis ca da. Duminica m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna si i-am zis ca ma mai gandesc. Marti seara i-am dat raspunsul, spunandu-i ca daca si el ma place sunt de acord sa fiu cu el. Am stabilit noi sa nu spunem nimanui, mai ales colegilor lui, ca sa nu rada de el (ma rog, chestia asta m-a deranjat un pic ). Acum, nu a trecut bine miercuri si joi dimineata mi-a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine, ca vrea sa fie singur pentru o perioada...Sincer, nici nu imi mai vine sa vorbesc cu el...De ce a procedat asa? Ce a fost in capul lui?

Vreau sa aud raspunsuri atat de la baieti cat si de la fete, va rog, ca sa imi fac si eu o parere.

Răspuns Câştigător
| Ayna a răspuns:

Parerea mea este ca, pentru o persoana de virsta 14-16 ani parerea celorlalti conteaza foarte mult.Probabil cineva i-a spus ca nu-i trebuiasca acum o relatie, si stii cum, poate prietenii din invidie sau pur si simplu ca nu au ce face au inceput sa-l sicie si sa-l ia peste picior ce tine de relatia voastra(asa deseori sunt ei, un cird de dobitoci carora li se pare ca sunt atit de vajnici; si cind unul incearca sa se deosebeasca cu ceva fata de ceilalti, acestea incep sa-l anine si i-a peste picior)
Dar parerea mea stii care e? Poarta-te asa ca si cum nimic nu s-a intamplat. Vb cu el cind iti vorbeste, nu-i arata ca esti suparata si ca te-a durut.Fii la fel cum erai inainte de aceste evenimente mai putin placute.Si ceea ce le spun eu tuturor fetelor, Schimba-ti look-ul! Cit mai multe rochite si parul cit mai frumos aranjat.Machiaj(dar nu exagera) si ...stii tu, caci esti si tu fata! Daca o sa arati foarte bine si o sa mai si zimbesti pe deasupra la sigur ii va parea rau pentru gestul si comportamentul lui.Fii vesela si nu-i acorda atit de multa atentie cum o faceai mai inainte.
Si daca doresti o mica razbunare, flirteaza usor in fata lui cu alti baieti!(cu unul din ei in deosebi, asa, care e mai simpatic si aratos.)Tipul va crapa de invidie, si deacum consecintele le vei vedea si singura. Dar sunt sigura ca iti vor placea!
Succese si sper ca ti-am fost de ajutor! pupic

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Iti dai seama ce imaturi sunt baietii la varsta aceasta? Dar cand vei avea 20, 30 de ani. ce vei crede despre acesti micuti baieti cu pretentii de mari barbati?

| cazacdenis a răspuns:

Pai el poate s-a despartit de tine ca i-a fost prea greau sti sa tina la o clasa intreaga secret sau credea ca o sa se afle prin clasa lui ca santeti impreuna fundita

| DUDU_1768 a răspuns:

Cred ca este un pic ca deficil cred pentru baieti doar a fost o intentie ca sa vada cum reactionezi cand iti zice daca te iubeste numai ca sa te dezamageasca alt fel nu are cum si a fost o prostie in capului cred ca nu numai un baiat exista sunt mai multi cauta si vei gasi ceea ce cauti o dragoste si o fericire normala si un baiat care sa te iubeasca asa cum doresti si tu. Succes