| StefanNarcis a întrebat:

Salut tpu.As vrea sa stiu un fel de dieta pe care sa o folosesc pentru a pune masa musculara...Si am si un pic de burtica,adica nu e burtica, acolo in josul burtii un pic de sunculita..cum as putea sa o dau jos?
"Dieta" as vrea sa sune cam asa:
Luni: dimineata mananci- dupamiaza- seara-
Marti: dimineata mananci- dupamiaza- seara-
Miercuri: dimineata mananci- dupamiaza- seara-
Joi: dimineata mananci- dupamiaza- seara-
Vineri: dimineata mananci- dupamiaza- seara-
Sambata: dimineata mananci- dupamiaza- seara-
Duminica: dimineata mananci- dupamiaza- seara-
Daca s-ar putea sa nu fie nici foarte scumpa...
Si daca se mai poate un program pentru exercitii acasa,ma refer care sa nu necesite gantere sau etc, doar exercitii cu propria greutate...Tot asa un program luni marti miercuri joc vineri sambata duminica,pauza, plus cata pauza sa iau intre serii...

1 răspuns:
| raMLesS a răspuns:

Uite aici ce este sănătos să mănânci:

http://sfatulparintilor.ro/......anismului/

Poţi face salate cu aceste legume, ai de unde alege.
faci 60 flotări pe zi, 10 in pumn, 50-60 genoflexiuni fără haltere, ziua următoare adaugi cu 2 mai multe flotări, genoflexiuni.
Alergi 20 minute, 10-20 secunde in sprint maxim, adaugi cu 2 secunde mai mult de fiecare dată când vei alerga.
Îţi recomand să alergi pe nişte scări lungi care au între 20-50 metri sau chiar mai mult. Dacă n-ai scări alergi în sprint maxim pe un deal care are intre 20-50 metri.
Înainte de toate îţi recomand să alergi in popas 1-2 minute, pe loc apoi faci 20 flotări, genoflexiuni de incălzire, după ce ai făcut asta poţi incepe să faci ce ţi-am scris mai sus.